یکشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

عرشیان:

با اعتباری افزون بر 3 میلیارد ریال، مواد جاذب درایرهای جایگاه های سی ان جی سازمان تاکسیرانی تعویض شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از تعویض مواد جاذب درایرهای جایگاه های سی ان جی سازمان تاکسیرانی با اعتباری افزون بر سیصد میلیون تومان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: گازی که در جایگاه های سی ان جی برای سوختگیری تحویل خودروها می شود دارای مقداری رطوبت است که اگر این رطوبت جذب نشود، حالت اسیدی به خود می گیرد و موجب پوسیدگی مخازن گاز خودروها می شود. به همین دلیل، در ورودی جایگاه های سی ان جی دستگاه هایی به نام درایر تعبیه شده که رطوبت موجود در گاز را دفع کرده و گاز خشک را برای خودروها مهیا می کند.  

وی ادامه داد: به منظور استانداردسازی و همچنین جذب رطوبت موجود در گاز سی ان جی، هر پنج سال مواد جاذب  درایرهای جایگاه های سی ان جی تعویض می شود تا گاز خشک تحویل خودروها شود که بر همین اساس، مواد جاذب تمام جایگاه های سی ان جی سازمان تاکسیرانی با صرف اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال تعویض شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: خاصیت مواد جاذب این است که گاز پس از عبور از آن ها، رطوبت خود را از دست می دهد و به گاز خشک تبدیل می شود.

عرشیان در خاتمه یادآور شد: سازمان تاکسیرانی دارای 8 جایگاه سی ان جی در سطح شهر است که روزانه در حدود 12 هزار خودرو در این جایگاه ها سوختگیری می کنند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط