اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از برگزاری مسابقه عکاسی «روایت تاکسی و کرونا» از نگاه مسافرین، شهروندان و رانندگان تاکسی خبر داد.

مسابقه عکاسی «روایت تاکسی و کرونا» از نگاه مسافرین، شهروندان و رانندگان تاکسی برگزار می شود

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از برگزاری مسابقه عکاسی «روایت تاکسی و کرونا» از نگاه مسافرین، شهروندان و رانندگان تاکسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامتی شهروندان و تاکسیرانان در مقابله با این ویروس، سازمان تاکسیرانی در نظر دارد در راستای ادامه فعالیت ها و تصمیمات متعدد خود برای حفظ سلامتی مسافرین و رانندگان تاکسی در مقابله با کرونا، با برگزاری مسابقه عکاسی، از ظرفیت های این هنر در زمینه فرهنگ سازی برای مهار هر چه بیشتر این ویروس در ناوگان تاکسیرانی استفاده نموده و ضمن افزایش آگاهی عمومی درخصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی، زمینه های لازم برای بررسی تأثیر کرونا بر وضعیت معیشتی رانندگان تاکسی به عنوان یکی از اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا و تحقق هرچه سریع تر برنامه های حمایتی پیش بینی شده برای جبران بخشی از آسیب های وارد آمده به این قشر خدوم و زحمتکش را فراهم نماید.

وی ادامه داد: این مسابقه عکاسی که تمام رانندگان تاکسی، هنرمندان عکاس، شهروندان و مسافرین می توانند در آن شرکت کنند در دو بخش عمومی و ویژه با جوایز ارزنده برگزار می شود و مهلت ارسال آثار نیز تا 18 مرداد سال جاری است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: موضوعات بخش عمومی عبارتند از: رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مسافرین و رانندگان تاکسی برای کاهش امکان انتقال کرونا (از طریق استفاده از ماسک و دستکش طبی)، ضدعفونی کردن تاکسی ها و نصب کاورهای جداکننده راننده و مسافر و موضوع بخش ویژه نیز به انعکاس تأثیرات شیوع بیماری کرونا بر معیشت رانندگان تاکسی اختصاص یافته است.

عرشیان در خصوص جوایز بخش عمومی مسابقه عکاسی گفت: جوایز نفرات اول تا سوم تاکسیرانان و شهروندان، به ترتیب پانصد، چهارصد و سیصد و پنجاه هزار تومان تعیین شده است، ضمن این که در این بخش به 10 اثر شایسته تقدیر نیز هدایایی تقدیم خواهد شد.

وی درباره جوایز بخش خصوصی نیز خاطرنشان کرد: جوایز نفرات اول تا سوم در بخش ویژه به ترتیب یک میلیون تومان، 750 هزار تومان و پانصد هزار تومان است و هر شرکت کننده می تواند سه اثر در هر یک از محورهای مسابقه را به شماره واتس آپ 09018087108 ارسال نماید. درج نام و نام خانوادگی، کد ملی و تلفن تماس شرکت کننده به همراه ذکر مکان عکاسی الزامی است.

عرشیان گفت: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پورتال سازمان تاکسیرانی به نشانی taxirani.qazvin.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 33848 داخلی 125 تماس حاصل نمایند.

وی در خاتمه بیان کرد: آثار رسیده توسط هیئت داوران بررسی شده و برگزیدگان در 15 شهریور ماه سال جاری در مراسمی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

  •