سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۷

عرشیان:

نواقص آرم، علائم و بغل نویسی تاکسی ها با حمایت سازمان تاکسیرانی رفع می شود

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از رفع نواقص آرم، علائم و بغل نویسی تاکسی ها با حمایت سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: به منظور نظارت بر عملکرد و همچنین ساماندهی و انتظام بخشی به فعالیت تاکسی های ناوگان تاکسیرانی، نواقص آرم و علائم تاکسی ها، شامل بغل نویسی، تابلو، کد روی شیشه، شطرنجی، نوشته ها و نوار 30 سانتی متری صندوق جلو و عقب تاکسی با حمایت سازمان تاکسیرانی رفع و اصلاح می شود.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح، تفاهم نامه ای با یک شرکت خصوصی به امضا رسیده است که رانندگان تاکسی برای رفع نواقص آرم و علائم خود می توانند به این شرکت مراجعه و تنها 50 درصد مبلغ هزینه را پرداخت کنند و پنجاه درصد باقی مانده توسط سازمان تاکسیرانی پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: مدت اجرای این طرح دو ماه پیش بینی شده و تاکسیرانانی که متقاضی اصلاح آرم و علائم خودروی خود هستند، در این بازه زمانی تعریف شده می توانند با مراجعه به عوامل گشت و بازرسی سازمان تاکسیرانی مستقر در سطح شهر، فرم های شرکت در طرح را دریافت کنند.

عرشیان تاکید کرد: همواره یکی از معضلات ناوگان تاکسیرانی قزوین این بوده است که تاکسی های شهرهای اقماری استان به طور غیرمجاز به جابه جایی مسافر در شهر قزوین می پردازند که با اجرای این طرح، تاکسی های متخلف توسط دوربین های نظارتی و واحدهای گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی سریع تر شناسایی خواهند شد.

وی گفت: جلوگیری از فعالیت تاکسیرانان در خارج از مسیر تعیین شده و ممانعت از تداخل در حوزه کاری تعریف شده آنان از دیگر محاسن این طرح است.

وی در خاتمه یادآور شد: ناوگان سازمان تاکسیرانی دارای 3550 دستگاه تاکسی است که با سه نوع کاربری خطی، گردشی و آژانسی به ارائه خدمات به شهروندان می پردازند و بر اساس پروانه فعالیت، هر یک دارای آرم و علائم و بغل نویسی مشخص و جداگانه هستند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط