دوشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۶

كاشي‌پزها، مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين خبر داد؛

تجهيز تاکسي‌هاي قزوين به دستگاه پرداخت الکترونيک

براي رفع مشکل تأمين پول خرد در تاکسي‌ها اين سازمان در نظر دارد تاکسي‌هاي تحت نظارت خود را به دستگاه پرداخت الکترونيک مجهز کند.

 

 

مصطفي كاشي‌پزها، مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين گفت: براي رفع مشکل تأمين پول خرد در تاکسي‌ها اين سازمان در نظر دارد تاکسي‌هاي تحت نظارت خود را به دستگاه پرداخت الکترونيک مجهز کند.
به گزارش روابط عمومي سازمان تاكسيراني شهرداري قزوين؛ كاشي‌پزها افزود: يکي از مشکلاتي که رانندگان تاکسي و شهروندان در استفاده از تاکسي با آن روبرو هستند، تأمين پول خرد براي پرداخت کرايه تاکسي است.
وي اضافه کرد: سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين براي رفع اين مشکل جلساتي با حضور مديران و معاونان سازمان برگزار کرد تا راهکارهاي رفع اين معضل را مورد بررسي قرار دهد.
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين ادامه داد: يکي از راهکارهاي رفع مشکل تامين پول خرد در استفاده از تاکسي‌ها، تهيه و نصب دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيک کرايه در تاکسي‌هاي تحت نظارت سازمان تاکسيراني قزوين است.
کاشي‌پزها عنوان کرد: اين پروژه در برخي از کلان شهرهاي کشور از جمله مشهد و اصفهان انجام شده و با موفقيت‌هايي نيز روبرو بوده است.
وي تصريح کرد: سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين براي آشنايي هرچه بيشتر با نحوه عملکرد دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيک و مشاهده نتايج حاصل از اجراي اين طرح در کلان شهرها بازديدهاي لازم را در دستور کار قرار داده است.
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين گفت: اين بازديدهاي ميداني در دست‌يابي به نتيجه بهتر و آگاهي از مزايا و معايب دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيک نقش مهمي ايفا مي‌کند.
کاشي‌پزها بيان کرد: همچنين با چند شرکت پيمانکاري که در زمينه تهيه و نصب دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيک باتجربه هستند، مذاکراتي صورت گرفته که در حال حاضر پيشنهاد اين شرکت‌ها از سوي سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين در حال بررسي است.
وي با اشاره به مزاياي استفاده از دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيک در تاکسي‌ها ابراز کرد: براي تجهيز تاکسي به دستگاه پرداخت الکترونيک در وهله نخست بايد خودروي مورد نظر به دستگاه GPS مجهز شود.
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين خاطرنشان کرد: پس از تجهيز خودروهاي تاکسي به دستگاه جي‌پي‌اس و پرداخت الکترونيک، شهروندان مي‌توانند با کارت‌هايي که توسط سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين اعلام مي‌شود، نسبت به پرداخت کرايه تاکسي اقدام کنند.
کاشي‌پزها اظهار کرد: براي اينکه اجراي اين پروژه بار مالي زيادي براي تاکسيرانان نداشته باشد، جذب سرمايه‌گذار در دستور کار قرار گرفته است.
وي يادآور شد: مراحل مختلف اجراي اين طرح در حال بررسي است و پس از دست‌يابي به نتايج مشخص اطلاع‌رساني لازم به شهروندان صورت مي‌گيرد.
 پايان پيام

 

تصاویر مرتبط