یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۱

عظيمي، معاون اجرايي سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين خبر داد؛

شيفت‌بندي خطوط تاکسيراني شهر قزوين

اجراي طرح شيفت بندي خطوط تاکسيراني شهر قزوين موجب افزايش ميزان دسترسي شهروندان به تاکسي درون شهري شده و رانندگان ضمن ملزم بودن به حضور در شيفت کاري خود مي‌توانند در شيفت مخالف نيز فعاليت کنند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين، داود عظيمي افزود: حدود40 خط تاکسيراني در سطح شهر قزوين فعال است که وظيفه جابجايي مسافران در نقاط مختلف درون شهري را برعهده دارد.

وي اضافه کرد: يکي از مهمترين مشکلاتي که اين خطوط با آن روبرو است، عدم در اختيار داشتن علائم منحصر به فرد براي مشخص کردن آنها به عنوان خط تاکسيراني است.

معاون اجرايي سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين ادامه داد: براي رفع اين مشکل  با همکاري سازمان حمل و نقل و ترافيک شهراري قزوين نسبت به نصب جداکننده اقدام شده که اين امر موجب مي‌شود تاکسي‌ها درون مسيري که مختص آنان طراحي شده وارد شوند و اقدام به جابجايي مسافر کنند.

عظيمي عنوان کرد: تابلوهاي راهنماي مسير بامحتواي مبدأ، مقصد و نرخ کرايه مسير تهيه شده که در بالاي ايستگاه تاکسي نصب مي‌شود.

وي با اشاره به اهداف اجراي اين طرح تصريح کرد: براي بيشتر تاکسي‌هايي که در سطح شهر قزوين فعاليت مي‌کنند، خط تاکسيراني طراحي شده است و اجراي اين طرح به افزايش ضريب زمان فعاليت رانندگان در خط تاکسيراني کمک مي‌کند.

معاون اجرايي سازمان تاکسيراني قزوين گفت: باتوجه به اين‌که رانندگان تاکسي هر روز از ساعت6.5 صبح تا10شب در خطوط ويژه تاکسيراني مشغول ارائه خدمات به شهروندان هستند، سازمان تاکسيراني قزوين سعي دارد از نيروهاي جوان و باانگيزه براي ارائه خدمات به شهروندان بيشتر بهره بگيرد.

عظيمي با اشاره به اجراي برنامه شيفت‌بندي در خطوط تاکسيراني بيان کرد: در هريک از خطوط تاکسيراني قزوين باتوجه به ظرفيت خطوط شيفت‌بندي انجام مي‌شود که اين طرح رانندگان فعال در هر خط تاکسيراني را ملزم مي‌کند در شيفت خود حتما حضور داشته باشند.

وي خاطرنشان کرد: البته اين به آن معنا نيست که رانندگان حق فعاليت در شيفت مخالف خود را ندارند بلکه هدف از اين کار دسترسي بيشتر شهروندان به تاکسي در ساعات مختلف روز است و رانندگان در شيفت‌هاي مخالف خود در صورت تمايل اجازه فعاليت دارند.

معاون اجرايي سازمان تاکسيراني قزوين يادآور شد: براي اجراي صحيح اين طرح نظارت و کنترل دقيقي از سوي سازمان تاکسيراني روي فعاليت رانندگان خطوط تاکسيراني قزوين انجام مي‌شود تا اجراي آن با افزايش رضايت‌مندي شهروندان همراه باشد.

پايان پيام

تصاویر مرتبط