پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۸

به ميزباني اتوبوسراني شهرداري قزوين؛

نشست هم انديشي بررسي فرآيند معاينه فني موثر خودرو کشور برگزار شد

اولين نشست هم انديشي بررسي فرآيند معاينه فني موثر خودرو کشور با حضور کارشناسان و اعضاي کارگروه‌هاي فني و اجرائي، قوانين و مقررات و تشکيلات و فن‌آوري معاينه فني خودروهاي کشور به ميزباني شهرداري قزوين برگزار شد.

 

مديرکل دفترهاي حمل و نقل عمومي و ترافيک شهري سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور گفت: معاينه فني خودروها يکي از مسائل مهم کشور مي‌باشد که در حال حاضر رضايت کافي از نحوه معاينه فني خودروها وجود ندارد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ حميد سيادت موسوي در اين نشست افزود: يکي از اهداف اصلي برگزاري اين نشست بررسي مشکلات فرآيند معاينه فني خودروها است که بايد يک بررسي فراگير در خصوص اينکه چه کار کنيم تا معاينه فني خودرو در کشور موثر باشد، صورت گيرد.
وي بيان کرد: بعد از اتمام اين نشست يک سند قانوني با پرداختن به مسائل فني تدوين خواهد شد.
موسوي اظهار کرد: مراکز معاينه فني خودروها يک گلوگاه مهم و حساس در کشور است که بايد مشکلات آن مورد بررسي قرار گيرد.
وي گفت: طبق تفاهم‌نامه وزارت نفت با کشور، وزارت نفت اين آمادگي را دارد تا سرمايه اوليه را براي صرفه جويي در مصرف سوخت حمل و نقل هزينه کند.
صدرالدين عليپور، مديرکل محيط زيست استان قزوين نيز در اين نشست گفت: شهرداري قزوين بيشترين همکاري را در موضوعات محيط زيست داشته است.
وي افزود: در مجموعه استان اقدامات خوبي در مراکز کنترل معاينه فني خودروها صورت گرفته است.
در ادامه وحيد حسيني مديرعامل کنترل کيفيت هوا کشور نيز مطالبي در خصوص وضعيت آلودگي هواي شهرها و اهميت معاينه فني موثر خودروها ارائه کرد.    
همچنين در اين نشست جلسه، بحث و تبادل نظر جهت ارايه پيشنهادات لازم براي دستيابي به معاينه فني موثر در محورهاي فني و اجرائي، قوانين و مقررات و تشکيلات و فن‌آوري معاينه فني خودروهاي کشور برگزار شد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط