پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۸

همداني، دبير شوراي عالي هماهنگي ترافيک شهرهاي کشور:

ساختار آيين نامه معاينه فني خودروها بايد اصلاح شود

ساختار آيين نامه معاينه فني خودروها بايد بر اساس نياز روز کشور اصلاح شود.

 

دبير شوراي عالي هماهنگي ترافيک شهرهاي کشور گفت: ساختار آيين نامه معاينه فني خودروها بايد بر اساس نياز روز کشور اصلاح شود.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ سيد مهدي يدي همداني در اولين نشست هم انديشي بررسي فرآيند معاينه فني موثر خودرو در کشور که به ميزباني شهرداري قزوين برگزار شده بود، افزود: ساختار آيين نامه معاينه فني خودروها بايد بر اساس نياز روز کشور تدوين و اصلاح شود و در اين راستا آمادگي دريافت پيشنهادات هستيم.
وي بيان کرد: بايد برخي از تعاريف در آئين‌نامه معاينه فني خودروها بر اساس نياز روز تغيير پيدا کند.
همداني گفت: بهبود شاخص‌هاي زيست محيطي، بهبود ايمني عبور و مرور، کاهش مصرف انرژي و بهبود کيفيت توليد و نگهداري وسايل نقليه موتوري از اهداف اصلي فرآيند معاينه فني موثر خودرو که بايد تلاش شود تا به اين اهداف دست پيدا کنيم.
اين مقام مسوول اظهار کرد: قوانين بسياري براي  معاينه فني خودروها وجود دارد اما ابهام در قوانين باعث ايجاد مشکلات زيادي شده است.
وي به مصوبه هيات وزيران در فروردين 93 اشاره و بيان کرد: " ايجاد ساختار يکپارچه معاينه فني با بهره‌گيري از زيرساخت‌هاي الکترونيکي و انطباق با اطلاعات راهور ناجا به منظور اعمال مقررات" مصوبه هيات وزيران در فروردين 93 مي‌باشد که با اجرايي شدن آن برخي از مشکلات فرآيند معاينه فني خودروها حل خواهد شد.
اين مقام مسوول در ادامه به تعاريف جديد آيين نامه جديد معاينه فني خودروها پرداخت.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط