دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۹

عرشیان خبر داد:

تخصیص تسهیلات ویژه 75 میلیون تومانی برای نوسازی تاکسی های پیکان فرسوده

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از تخصیص تسهیلات ویژه 75 میلون تومانی برای نوسازی تاکسی های پیکان فرسوده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به تفاهم نامه ای که بین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و پست بانک به امضا رسید، مقرر شد تعداد 3400 دستگاه تاکسی فرسوده با مشارکت پست بانک در کل کشور نوسازی شود.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه، سهم شهر قزوین برای نوسازی تاکسی های فرسوده 43 دستگاه تاکسی تعیین شده و 50 میلیون تومان وام با کارمزد 9 درصد و بازپرداخت 60 ماهه به مالکین این گونه تاکسی ها پرداخت می شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: با نظر مساعد هیئت مدیره سازمان تاکسیرانی و شهردار محترم علاوه بر این وام، یک وام 25 میلیون تومانی نیز توسط سازمان تاکسیرانی با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 36 ماهه به مالکین پیکان های فرسوده برای جمع آوری هر چه سریع تر این تاکسی ها پرداخت خواهد شد و تعداد 43 دستگاه تاکسی نیز به 50 دستگاه افزایش یافته است.

عرشیان یادآور شد: در پی نشست های متعدد برگزار شده بین سازمان تاکسیرانی و پست بانک، در خصوص مساعدت در نحوه و تعداد تضامین و تسهیل در بهره مندی رانندگان تاکسی دارای شرایط نوسازی بحث و تبادل نظر گردید و بر همین اساس، اولویت نوسازی در مرحله اول با تاکسی های پیکان برنامه ریزی شده و با توجه به محدودیت زمانی و محدودیت در تعداد، امیدواریم در اولین فرصت بتوانیم سهمیه اختصاص یافته برای ناوگان تاکسیرانی قزوین را تحقق بخشیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تاکید کرد: به منظور حمایت از رانندگان تاکسی شهر قزوین به دنبال این هدف هستیم که سهمیه تحقق یافته برای نوسازی ناوگان فرسوده شهر قزوین را به 100 دستگاه ارتقا دهیم.

پایان پیام

تصاویر مرتبط