شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰

عرشیانک

با مهارت و سرعت عمل تاکسیران همیار آتش نشان از بروز حادثه ای ناگوار جلوگیری شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از خاموش کردن آتش سوزی اتومبیل و جلوگیری از حادثه ای ناگوار در مجتمع مسکونی توسط تاکسیران همیار آتش نشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: یک دستگاه خودروی پراید در یک مجتمع مسکونی دچار آتش سوزی شد که با اقدام به موقع و سریع آقای میثم صفری فرد تاکسیران همیار آتش نشان آتش خاموش شد و از بروز حادثه ای ناگوار جلوگیری شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی افزود: با توجه به این که تاکسیرانان جزو معدود مشاغلی هستند که بیشترین ارتباط چهره به چهره با شهروندان را دارند، سال گذشته تفاهم نامه ای بین سازمان تاکسیرانی و سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین به امضا رسید که بر مبنای آن مقرر شد، تاکسیرانان در هنگام بروز حوادث آتش سوزی و دیگر حوادث احتمالی به یاری شهروندان بشتابند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی یادآور شد: پس از امضای این تفاهم نامه، حدود 100 نفر از تاکسیرانان همیار آتش نشان با گذراندن دوره های فشرده آموزشی زیر نظر کارشناسان سازمان آتش نشانی به طور علمی و عملی با موضوعاتی چون: کار با کپسول آتش نشانی، روش های خاموش کردن آتش، راهکارهای مقابله با گازگرفتگی در منزل و محیط کار، راهکارهای مقابله با آتش سوزی و انفجار مخزن گاز در جایگاه سی ان جی و کمک های اولیه و احیای قلبی و ریوی آشنا شدند.

عرشیان گفت: این طرح که حاصل همکاری و تعامل نزدیک بین سازمان های تاکسیرانی و آتش نشانی از خانواده بزرگ شهرداری قزوین است، ضریب ایمنی و سلامتی در جامعه شده را افزایش داده و امنیت و سلامتی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تاکید کرد: این تاکسیران ون نیز با موفقیت دوره آموزشی طرز استفاده از کپسول آتش نشانی و راهکارهای خاموش کردن آتش را فرا گرفت و پس از شرکت در این دوره ها، همواره کپسول آتش نشانی را در تاکسی خود به همراه دارد.

عرشیان ادامه داد: با مهارت و سرعت عمل این تاکسیران، بدون نیاز به حضور عوامل آتش نشانی آتش سوزی خودروی متوقف در مجتمع مسکونی خاموش شد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط