پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۵

عرشیان خبر داد:

استفاده از ظرفیت هنر به منظور فرهنگسازی جهت مهار شیوع ویروس کرونا در ناوگان تاکسیرانی

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از استفاده از ظرفیت هنر به منظور فرهنگسازی جهت مهار شیوع ویروس کرونا در ناوگان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: سازمان تاکسیرانی در راستای ادامه فعالیت ها و اقدامات خود برای حفظ سلامتی مسافرین و رانندگان تاکسی در مقابله با کرونا، با برگزاری مسابقه عکاسی «تاکسی و روایت کرونا» از ظرفیت های این هنر در زمینه فرهنگ سازی برای مهار هر چه بیشتر این ویروس در ناوگان تاکسیرانی استفاده نموده و ضمن افزایش آگاهی عمومی درخصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی، زمینه های لازم برای بررسی تأثیر کرونا بر وضعیت معیشتی رانندگان تاکسی به عنوان یکی از اقشار آسیب دیده از این ویروس مهلک  و لزوم حمایت از تاکسیرانان که نماد امانتداری و سفیران فرهنگی شهر هستند را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: این مسابقه عکاسی در دو بخش عمومی و ویژه برگزار گردید که بخش عمومی به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مسافرین و رانندگان تاکسی برای کاهش امکان انتقال کرونا و بخش ویژه نیز به انعکاس تأثیرات شیوع بیماری کرونا بر معیشت رانندگان تاکسی اختصاص یافته بود.

عرشیان گفت: پس از اعلام فراخوان در حدود 200 اثر به دبیرخانه مسابقه رسید که بعد از بررسی آثار توسط متخصصین، نفرات برگزیده معرفی و جوایز ارزنده خود را از دست شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر، دبیر شورای اسلامی شهر و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش عمومی ویژه تاکسیرانان، آقایان مهدی شادروز، امیرعلی سلیمی و علی کربلایی صادقی مقام های اول تا سوم را به دست آوردند و در بخش عمومی ویژه شهروندان نیز آقایان سجاد شادروز، فاطمه درگاهی، محسن نعمتی و شایان معاضد حائز مقام های اول تا سوم شدند. ضمن این که در این بخش به تشخیص هیئت داوران دو شرکت کننده به طور مشترک به مقام سوم دست یافتند.

در بخش ویژه نیز که به تأثیر کرونا بر معیشت رانندگان تاکسی اختصاص داشت، آقای شایان معاضد به مقام اول رسید و سید حسن جواهری نیز مقام دوم را به دست آورد و بنا به تشخیص هیئت داوران شرکت کننده ای حائز دریافت مقام سوم نشد.

عرشیان در خاتمه افزود: امید است با انجام پروتکل های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک از سوی تاکسیرانان و مسافرین زنجیره انتقال کرونا در وسایل حمل و نقل عمومی به کمترین حد ممکن برسد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط