چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۴

عرشیان:

167 نفر ازتاکسیرانان در مرحله اول طرح نوسازی تاکسی های فرسوده شرکت کردند

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از شرکت 167 نفر از رانندگان ناوگان تاکسیرانی قزوین در مرحله اول طرح نوسازی تاکسی های فرسوده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: در شهریور سال جاری و در جریان مرحله اول طرح نوسازی تاتکسی های فرسوده، طبق بخشنامه صادره از اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، تعداد 5 هزار دستگاه تاکسی برای نوسازی ناوگان فرسوده در کل کشور در نظر گرفته شد که این تعداد در مقایسه با 130 هزار دستگاه تاکسی فرسوده موجود در کشور بسیار اندک بود، زیرا اولویت دریافت تاکسی نو با تاکسیرانانی در نظر گرفته شده بود که در سریع ترین زمان ممکن در سایت نوسازی ثبت نام کنند و در صورت پر شدن ظرفیت، سایت نوسازی بسته شده و امکان ثبت نام نیز منتفی می شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، 167 نفر از رانندگان ناوگان تاکسیرانی قزوین از این طرح استقبال به عمل آوردند که از این تعداد، ثبت نام 91 تاکسیرانی نهایی گردید و موفق به دریافت پیش فاکتور از نمایندگی های شرکت ایران خودرو و واریز وجه به حساب این شرکت شدند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: از 91 تاکسیران ثبت نام کرده در سایت، 50 تاکسیران موفق به تحویل گرفتن تاکسی نو شده و تعداد باقی مانده نیز در مراحل تحویل و ترخیص خودرو هستند.

عرشیان گفت: با توجه به این که مسئله کرونا باعث کاهش شدید درآمد رانندگان تاکسی شده است، در حال حاضر مهم ترین مشکل رانندگان تاکسی برای نوسازی تاکسی های فرسوده نداشتن نقدینگی برای خرید نقدی تاکسی و قیمت بالای تاکسی نو است.

وی خاطرنشان شد: با توجه به پیگیری های به عمل آمده، به احتمال زیاد از 15 آبان  سال جاری مرحله دوم طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در کشور آغاز می شود که جزئیات آن از طریق پیامک و پرتال سازمان تاکسیرانی به اطلاع تاکسیرانان خواهد رسید.

عرشیان در خاتمه یادآور شد: آیین رونمایی از 50 دستگاه تاکسی نوسازی شده که با اعتباری افزون بر 21 میلیارد ریال در 6 ماهه اول سال 99 نوسازی شده بودند با حضور شهردار، ریاست شورای اسلامی شهر و اعضای شورا در شهرداری برگزار شد و به تاکسیرانان شرکت کننده در این طرح لوح تقدیر اهدا شد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط