چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۰۷

عرشیان:

طرح ویژۀ نظارت بر تاکسیرانان فاقد ماسک به اجرا درآمد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از آغاز اجرای طرح ویژۀ نظارت بر تاکسیرانان فاقد ماسک توسط نیروهای گشت و بازرسی سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به شیوع موج سوم کرونا و قرار گرفتن قزوین در وضعیت قرمز، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان تاکسیرانی افزایش یافته و با تاکسیرانانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: بر همین اساس، 5 تیم نیروهای گشت و بازرسی سازمان تاکسیرانی با استقرار روزانه در میادین اصلی و ایستگاه ها و خطوط مهم تاکسیرانی، تاکسیرانانی را که با داشتن مسافر از ماسک استفاده نمی کنند به هیئت انضباطی سازمان تاکسیرانی معرفی می کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با ذکر این نکته که بیش از 90 درصد تاکسیرانان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند تصریح کرد: 5 تیم گشت و بازرسی سازمان تاکسیرانی معدود تاکسیرانانی را که از ماسک استفاده نمی کنند و یا نسبت به ضدعفونی و میکروب زدایی درون تاکسی بی اعتنا هستند به منظور برخورد قانونی به هیئت انضباطی سازمان تاکسیرانی معرفی می کنند.

عرشیان با اشاره به این که تا کنون 247 تاکسیران در کشور و 8 تاکسیران در قزوین بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند یادآور شد: متخلفین پس از احراز موارد تخلف به هیئت انضباطی سازمان تاکسیرانی معرفی می شوند و با آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

عرشیان یادآور شد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در هیئت دولت، رانندگان تاکسی اگر پروتکل‌های بهداشتی را مراعات نکند ۱۰۰ هزار تومان و بابت مسافرانی که مراعات نمی کنند، به ازای هر مسافر ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط