یکشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۰۱

عرشیان:

تاکسیرانان امانتدار 110 شی جامانده را تحویل تاکسیرانی دادند

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از تحویل 110 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها در سه ماهه اول سال 1399 توسط تاکسیرانان امین به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: تاکسیرانان که همواره الگوی امانتداری و پاکدستی در جامعه هستند، در سه ماهه اول سال 1399 تعداد 110 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها را به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی تحویل داده اند.

وی ادامه داد: این اقلام شامل: کیف پول، وجه نقد، مدارک شناسایی، لباس، گوشی تلفن همراه، ساعت و ده ها مورد وسایل و اقلام دیگر است و اشیاء تحویل شده، در انبار واحد اشیاء گمشده به مدت یک سال شرعی نگهداری شده و در صورت تماس یا مراجعه صاحبان اقلام، به آن ها تحویل داده می شود.

عرشیان گفت: چنانچه صاحبان این وسایل پس از گذشت یک سال شرعی به سازمان مراجعه نکنند و نشانه ای هم در اشیاء موجود نباشد تا از طریق آن به صاحبش دسترسی پیدا شود، طبق فتوای مراجع عظام، اقلام موجود پس از تنظیم صورت جلسه به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا مطابق صلاحدید این نهاد در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از میان این اقلام، تعداد 64 مورد به صاحبان آن ها تحویل شده و 17 فقره کارت شناسایی شامل: عابربانک، کارت ملی و شناسنامه تحویل اداره پست گردیده تا برای صاحبان آن ارسال شود.

عرشیان افزود: شهروندانی که اشیاء خود را داخل تاکسی ها جا می گذارند می توانند در ساعت اداری با واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33848 داخلی 1 یا شماره 33848 داخلی 125 تماس حاصل نمایند و مشخصات وسایل جا مانده را با شماره تماس خود به مسئول واحد اشیاء گمشده اعلام نمایند تا در صورت پیدا شدن اشیاء توسط تاکسیرانان، در سریع ترین زمان ممکن اشیاء به آنان بازگردانده شود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به این که حجم و ارزش اشیاء تحویل شده توسط تاکسیرانان به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی حاکی از امانتداری و پاکدستی آنهاست، به همشهریان  توصیه می شود که در ترددهای درون شهری خود همواره از تاکسی استفاده کنند زیرا تاکسی همچنان امن ترین وسیله سفر است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط