پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۹

عرشیان:

تاکسیرانان و شهروندان مصوبه ستاد بحران را به طور جدی رعایت کنند

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از ضرورت رعایت مصوبه ستاد بحران مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی ها از سوی تاکسیرانان و شهروندان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به هشدارهای صادره مبنی بر بازگشت موج دوم شیوع ویروس کرونا به استان، تعداد مسافران مجاز تاکسی ها طبق مصوبه ستاد بحران از چهار نفر به سه نفر کاهش یافته که بر همین اساس، ضروری است تاکسیرانان از سوار کردن بیش از سه نفر در تاکسی ها به جد خودداری نمایند.

وی ادامه داد: مقابله با ویروس کرونا نیازمند مشارکت عمومی و عزم همگانی است که بر همین اساس از مسافرین و شهروندان نیز خواهشمندیم  به طور جدی فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی ها را رعایت نموده و به منظور حفظ سلامتی خود و دیگران، از سوار شدن به عنوان سرنشین چهارم در تاکسی ها خودداری کنند.

عرشیان خاطرنشان کرد: با توجه به این که سهم ناوگان حمل و نقل عمومی در ابتلای شهروندان به ویروس کرونا 5/26 درصد گزارش شده است، از شهروندان و تاکسیرانان خواهشمندیم نکات بهداشتی و مصوبات ستاد بحران را رعایت کرده و در هنگام استفاده از تاکسی، حتما از ماسک و دستکش طبی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: نیروهای گشت و بازرسی سازمان تاکسیرانی با حضور در چهارراه ها، ایستگاه ها و خطوط تاکسیرانی به دقت بر اجرای مصوبه ستاد بحران استان مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی ها نظارت دارند و تاکسی های متخلف را توقیف می کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در خاتمه گفت: شهروندان نیز می توانند تخلفات در این زمینه را از طریق پیامک 30007133 و سامانه 33839 به اطلاع سازمان تاکسیرانی برسانند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط