سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۷

عرشیان:

اولین دوره آموزشی تاکسیرانان همیار آتش نشان در سال 1399 برگزار شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از برگزاری اولین دوره آموزشی تاکسیرانان همیار آتش نشان در سازمان آتش نشانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به این که تاکسیرانان به عنوان یکی از اقشاری که بیشترین ارتباط با شهروندان را دارند، تفاهم نامه ای سلامت محور بین سازمان تاکسیرانی و سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین به امضا رسیده است که بر اساس آن، تاکسیرانان در هنگام بروز حوادث آتش سوزی و حوادث احتمالی به یاری شهروندان خواهند شتافت.

وی اظهار داشت: آموزش تاکسیرانان و ارتقای آگاهی های عمومی آنان در زمینه پیشگیری و مقابله با آتش سوزی و توسعه فرهنگ ایمنی، مقابله با آتش سوزی های احتمالی در سطح شهر و یاری رساندن به شهروندان، از جمله اهداف این دوره های آموزشی است.

عرشیان ادامه داد: در این دوره آموزشی که در مورخه سه شنبه 27 خرداد 1399 با حضور 25 تاکسیران در سازمان آتش نشانی برگزار شد، تاکسیرانان همیار آتش نشان به طور علمی و عملی با موضوعاتی چون: کار با کپسول آتش نشانی، روش های خاموش کردن آتش، گازگرفتگی در منزل و محیط کار و راهکارهای مقابله با آن، آتش سوزی و انفجار مخزن گاز در جایگاه سی ان جی و راهکارهای مقابله با آن آشنا می شوند.

عرشیان در خاتمه بیان کرد: در سال گذشته نیز 37 تاکسیران همیار آتش نشان طی برگزاری دو دوره آموزشی، آموزش های لازم برای مقابله با آتش و راهکارهای خاموش کردن آتش را فرا گرفتند و برگزاری این دوره ها برای یکصد تاکسیرانان داوطلب همیار آتش نشان در دستور کار قرار دارد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط