پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

عرشیان:

اشیاء جا مانده در تاکسی ها پس از گذشت یک سال شرعی به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از تحویل اشیاء جا مانده در تاکسی ها به کمیتۀ امداد امام خمینی (ره) پس از گذشت یک سال شرعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به فتوای مراجع عظام، اشیاء جا مانده در تاکسی ها که صاحبانشان پس از گذشت یک سال برای تحویل گرفتن آن ها به سازمان تاکسیرانی مراجعه ننموده بودند به کمیتۀ امداد امام خمینی (ره) تحویل شد تا تحت نظر این نهاد در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: سازمان تاکسیرانی دارای واحدی به نام اشیاء گمشده است که تاکسیرانان که به امانتداری و پاکدستی شهره هستند، اشیاء جا مانده در تاکسی ها را به این واحد تحویل می دهند. چنانچه صاحبان اشیاء جا مانده قابل شناسایی باشد، در اسرع وقت به آن ها تحویل می شود و در غیر این صورت، مدت یک سال در انبار سازمان تاکسیرانی نگهداری می شود. اگر پس از گذشت یک سال صاحبان این اقلام به سازمان تاکسیرانی مراجعه نکنند، اقلام جا مانده طبق یک صورت جلسه رسمی به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می گردد تا مطابق نظر این نهاد تحویل نیازمندان گردد.

عرشیان تصریح کرد:  آمار بالای تحویل اشیاء جا مانده در تاکسی ها توسط سازمان تاکسیرانی مهر تایید چند باره ای بر شعار «تاکسی امن ترین وسیله سفر و تاکسیران امین شهروندان» است و از همین روی از شهروندان خواهشمندیم همواره در ترددهای درون شهری تاکسی را به عنوان امن ترین وسیله سفر برگزینند.

وی افزود: در نامه اعلام وصول کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به آیات قرآن کریم به صفت امانتداری تاکسیرانان چنین اشاره شده است: «آنان که امانت ها و پیمان های خود را رعایت می کنند در بهشت مکرم و محترمند، آیه 32 سوره معارج». بدون هیچ گونه تردیدی تاکسیرانان و همکاران پرتلاش و حلال نوش آن سازمان مشمول این آیات رحمت الهی می باشند. بدین وسیله، مراتب قدردانی و تشکر این نهاد را از مساعی همکاران آن سازمان که شهره به امانت داری، پاک دستی و حلال خواهی در جامعه بوده و هستند و وصول اقلام را مطابق لیست پیوست اعلام می دارد.»

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در خاتمه خاطرنشان کرد: شهروندانی که اشیاء و وسایل آنان در تاکسی ها جا مانده است در ساعات اداری می توانند با تلفن واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33838 داخلی 125 تماس حاصل نمایند.
پایان پیام

تصاویر مرتبط