شنبه ۱۳۹۲/۰۶/۳۰

ايرانخواه، مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين:

افزايش نرخ کرايه اتوبوس و تاکسي‌هاي قزوين به زودي اعلام مي‌شود

افزايش نرخ کرايه اتوبوس و تاکسي‌هاي شهر قزوين به زودي اعلام خواهد شد چراکه نرخ کرايه فعلي پاسخگوي هزينه‌هاي رانندگان نيست.

 

مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين و سرپرست سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهرداري قزوين گفت: افزايش نرخ کرايه اتوبوس و تاکسي‌هاي شهر قزوين به زودي اعلام خواهد شد چراکه نرخ کرايه فعلي پاسخگوي هزينه‌هاي رانندگان نيست.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ محمدحسن ايرانخواه که در برنامه تلويزيوني پيام شهر سخن مي‌گفت، با بيان اينکه ناوگان حمل و نقل عمومي ساليانه 40 ميليون نفر را در سطح شهر قزوين جابجا مي‌کند، گفت: در شهر قزوين 33درصد از شهروندان با خودروي شخصي، 33درصد با تاکسي و 19درصد با اتوبوس جابجا مي‌شوند.
ايرانخواه با اظهار اينکه شهر قزوين با بافت قديمي بيش‌تر از اين ظرفيت حمل و نقل با خودروي شخصي را ندارد، افزود: اگر تردد تعداد خودروهاي شخصي در سطح شهر قزوين بيشتر از وضعيت فعلي شود براي رفت و آمد در سطح شهر با مشکل مواجه خواهيم شد.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين بيان کرد: سيستم حمل و نقل عمومي شهر قزوين در زمينه نوسازي و بهسازي اتوبوسها در کشور پيشرو است.
ايرانخواه بيان کرد: قيمت خريد اتوبوس جديد از 120ميليون تومان به 420 ميليون تومان افزايش يافته است و بر اين اساس اين مجموعه قادر به خريد اتوبوس‌هاي جديد نبود بلکه بازسازي اتوبوس‌ها را در دستور کار  خود قرار داد.
نوسازي 120دستگاه اتوبوس
وي ادامه داد: براي بهسازي اتوبوس‌هاي سطح شهر قزوين 180 نفر نيروي انساني مشغول کار شدند و هر اتوبوس با 30 ميليون تومان بهسازي شد و در اين مدت نيز 120دستگاه اتوبوس بهسازي شد.
اين مسوول گفت: 40 سازمان اتوبوسراني شهرداري‌هاي کشور اين اقدام را قابل تقدير دانستند و با استفاده از تجربه‌هاي اين مجموعه اين اقدام را دستور کار خود قرار دادند.
مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين گفت: در بازسازي 120 دستگاه اتوبوس کولر 100 دستگاه اتوبوس بازسازي شده است و مابقي نيز در دست اقدام است.
تخفيف 50درصدي در فروش کارت بليط
وي با اشاره به استفاده از کارت بليط گفت: براي اجراي اين طرح 2ميليارد تومان سرمايه گذاري براي افزايش رفاه حال شهروندان شده است و در حال حاضر با 50درصد تخفيف کارت بليط ها با قيمت 2هزار و 500تومان به شهروندان فروخته مي‌شود.
600دستگاه تاکسي نوسازي مي‌شوند
 سرپرست سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهرداري قزوين نيز در ادامه در خصوص نوسازي ناوگان تاکسي گفت: تاکنون 3هزار و 200 تاکسي نوسازي شدند و نوسازي 600 دستگاه تاکسي باقي مانده است.
ايرانخواه بيان کرد: در يک و نيم سال گذشته نوسازي ناوگان تاکسي‌ها بنا به دلايلي متوقف شده بود که خوشبختانه در دولت جديد اين مشکل حل شد و به ازاي لاشه هر خودرو تاکسي 5ميليون تومان، ميني بوس 8ميليون تومان، اتوبوس 30ميليون تومان و خودروي ون 2ميليون تومان تسهيلات بانکي پرداخت مي‌شود و کساني که براي ارائه خدمات سرويس به مدارس ثبت‌نام کرده باشند در اولويت هستند.
وي بيان کرد: همچنين در آينده نزديک وانت بارهاي فرسوده نيز از سطح شهر جمع آوري خواهد شد.
ايرانخواه ادامه داد: امسال فقط خودروهاي تاکسي براي سرويس مدارس انتخاب خواهند شد و خودروهاي که ساماندهي شدند نيز نمي‌توانند براي سرويس مدارس ثبت‌نام کنند.
کرايه اتوبوس در اول مهرماه 92 رايگان است
وي نرخ سرويس مدارس براي اتوبوس‌ها را 19هزار تومان، ميني‌بوس 20هزار تومان، خودروي ون 37هزار تومان و تاکسي 60 هزار تومان اعلام کرد و گفت: در روز اول مهر طبق مصوبه شوراي شهر هزينه اتوبوس‌ها رايگان خواهد بود.
سرپرست سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهرداري قزوين بيان کرد: طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته خطوط ويژه تاکسي در سطح شهر قزوين اضافه و از ماشين‌هاي گردشي براي اين امر استفاده خواهد شد.
اين مسوول با بيان اينکه به زودي افزايش کرايه اتوبوس‌ها و تاکسي‌ها اعلام خواهد شد، بيان کرد: کرايه هر 5کيلومتر تردد اتوبوس 500تومان مي‌باشد در حالي که از شهروندان 150 دريافت مي‌شود و مابقي هزينه ها يارانه پرداخت مي‌شود.
ايرانخواه بيان کرد: هزينه‌هاي خودروهاي تاکسي بسيار افزايش يافته است و درآمدهاي فعلي جوابگوي هزينه‌ها نيست.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط