چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۳

تحویل 883 مورد اشیای جا مانده در تاکسی ها توسط تاکسیرانان به سازمان تاکسیرانی در سال 98

اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از تحویل 883 مورد اشیای جا مانده در تاکسی ها در سال 98 توسط تاکسیرانان به واحد اشیای گمشده سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان گفت: این اقلام شامل کیف پول، وجه نقد، عینک، عابربانک، کارت ملی، دفترچه بیمه، چتر، لباس، گوشی تلفن همراه، ساعت و ده ها مورد وسایل دیگر است و اشیای تحویل شده، در انبار واحد اشیای گمشده به مدت یک سال شرعی نگهداری شده و در صورت تماس یا مراجعه صاحبان اقلام، به آن ها تحویل می شود.

عرشیان گفت: چنانچه صاحبان این وسایل پس از گذشت یک سال شرعی به سازمان مراجعه نکنند و نشانه ای هم در اشیای موجود نباشد تا از طریق آن به صاحبش دسترسی پیدا شود، طبق فتوای مراجع عظام، اقلام موجود پس از تنظیم صورت جلسه به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا مطابق صلاحدید این نهاد که تحت نظر ولی فقیه فعالیت می کند در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از میان این اقلام، تعداد 411 مورد به صاحبان آن ها تحویل شده و 64 فقره کارت شناسایی شامل عابربانک، کارت ملی و شناسنامه تحویل اداره پست و اداره ثبت احوال گردیده تا برای صاحبان آن ها ارسال شود.

این مسئول ادامه داد: موارد باقی مانده نیز که پس از گذشت یک سال شرعی، صاحبان آن ها به سازمان تاکسیرانی مراجعه نکرده اند و هیچ گونه نشانه ای برای شناسایی صاحبان آن ها وجود ندارد، به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا در اختیار نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد قرار گیرد.

عرشیان افزود: شهروندانی که اشیای خود را داخل تاکسی ها جا می گذارند، می توانند در ساعت اداری با واحد اشیای گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33848 داخلی 1 یا شماره 33848 داخلی 125 تماس حاصل نمایند و مشخصات وسایل جا مانده را با شماره تماس خود به مسئول واحد اشیای گمشده اعلام نمایند تا در صورت پیدا شدن اشیا توسط تاکسیرانان، در سریع ترین زمان ممکن به آنان بازگردانده شود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: به همشهریان توصیه می شود که در ترددهای درون شهری خود همواره از تاکسی استفاده کنند، زیرا تاکسی همچنان امن ترین وسیله سفر است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط