چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۳

عرشیان:

نیروهای گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی بر فعالیت خودروهای سرویس مدارس نظارت می کنند

اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از اعلام آمادگی کامل عوامل گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی برای نظارت بر فعالیت خودروهای سرویس مدارس دانش آموزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با بازگشایی مدارس، نیروهای گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی در سه نوبت صبح و ظهر و عصر در مقابل مدارس بر فعالیت خودروهای سرویس مدارس دانش آموزی نظارت خواهند کرد.

وی ادامه داد: بر اساس مقررات و آیین نامه سرویس مدارس دانش آموزی، داشتن بیش از 4 سرنشین برای خودروهای سواری سرویس مدارس و بیش از 10 سرنشین برای خودروهای ون سرویس مدارس ممنوع است و خودروهای سرویس مدارس حق فعالیت در بیش از دو مدرسه را ندارند.

وی اظهار داشت: نیروهای گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی علاوه بر نظارت بر رعایت تعداد سرنشین خودروها، به مواردی همچون داشتن معاینه فنی معتبر، نصب برچسب و کد خودرو در شیشه، داشتن بیمه نامه، کپسول آتش نشانی و جعبه کمک های اولیه نظارت خواهند نمود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اعلام کرد: رفع گره های ترافیکی در سطح شهر و روان سازی ترافیک منتهی به مدارس، از دیگر اقدامات عوامل گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی است.

عرشیان با اشاره به این که در سال جاری خودروهای فرسوده از سرویس مدارس کنار گذاشته شدند افزود: با رانندگان و پیمانکارانی که ضوابط و مقررات را رعایت نکنند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط