سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۲

عرشیان:

اعلام آمادگی کامل ناوگان سرویس مدارس دانش آموزی برای جابه جایی ایمن و با کیفیت دانش آموزان

اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، در مراسم بازگشایی مدارس که در مدرسه علامه جعفری مینودر برگزار شد، از اعلام آمادگی کامل ناوگان سرویس مدارس دانش آموزی برای جا به جایی ایمن و با کیفیت دانش آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان گفت: سازمان تاکسیرانی به منظور جابه جایی امن و باکیفیت دانش آموزان در سال تحصیلی جدید، اقدامات متعددی انجام داده است که ساماندهی حدود 1800 خودروی سرویس مدارس و انجام استعلامات برای احراز شرایط رانندگان از مراجع مرتبط و برگزاری پنج هزار نفر ساعت دوره های آموزشی برای رانندگان و پیمانکاران سرویس مدارس، از جمله این اقدامات محسوب می شود.

وی ادامه داد: بعد از طی مراحل اداری و دریافت نتایج استعلامات لازم همچون سوء پیشینه و عدم اعتیاد توسط واحد صدور پروانه سازمان تاکسیرانی و احراز شرایط لازم، حدود 1200 نفر از رانندگان آقا و خانم سرویس مدارس به همراه 30 نفر از پیمانکاران در دوره های آموزشی آموزشی که در تابستان و پیش از آغاز سال تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری برگزار شد، شرکت کردند و سرفصل هایی همچون روان شناسی برخورد با کودک، قوانین راهنمایی و رانندگی و قوانین سرویس مدارس دانش آموزی را زیر نظر اساتید دانشگاه و کارشناسان آموزش و پرورش و پلیس راهور با موفقیت گذراندند.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید، داشتن برگه معاینه فنی، داشتن کپسول آتش نشانی و جعبه کمک های اولیه در خودروی سرویس مدارس الزامی است و به منظور افزایش ضریب ایمنی دانش آموزان، خودروهای فرسوده از ناوگان سرویس مدارس کنار گذاشته شدند.

عرشیان با اشاره به این نکته که 70 درصد رانندگان ناوگان سرویس مدارس دانش آموزی آقا و 30 درصد آن ها خانم هستند افزود: برای افزایش انگیزه رانندگان سرویس مدارس، بعد از اربعین حسینی از طریق قرعه کشی 50 نفر از رانندگان آقا و خانم سرویس مدارس به کربلای معلی اعزام خواهند شد.                      

وی افزود: با توجه به این که ملزومات یدکی و از جمله لاستیک نقش مهمی در پیشگیری از تصادفات دارد، تهیه لاستیک به نرخ کارخانه (ارزان تر از قیمت بازار) و توزیع بین رانندگان سرویس مدارس در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار دارد.

عرشیان گفت: طبق قوانین، سوار کردن بیش از 4 نفر در خودروهای سواری سرویس مدارس و سوار کردن بیش از 10 نفر در خودروی ون سرویس مدارس ممنوع است و علاوه بر این، رانندگان سرویس مدارس حق فعالیت در بیش از دو مدرسه را ندارند.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید، به منظور نظارت بر عملکرد رانندگان و پیمانکاران سرویس مدارس، نیروهای گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی با همکاری پلیس راهور روزانه در سه نوبت مدارس مورد بازدید قرار خواهند داد و با رانندگان و پیمانکارانی که ضوابط و مقررات را رعایت نکنند، برخورد قانونی خواهد شد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط