دوشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

عرشیان خبر داد:

استقبال گسترده تاکسیرانان قزوینی از طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از استقبال گسترده تاکسیرانان قزوینی از طرح بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به این که طرح بسیج ملی کنترل فشار خون توسط مرکز بهداشت شهید بلندیان از تاریخ 17 خرداد تا 15 تیر در حال اجرا می باشد، تاکسیرانان قزوینی از این طرح استقبال خوبی به عمل آورده اند.

وی اظهار داشت: با هماهنگی های به عمل آمده بین مرکز بهداشت شهید بلندیان و سازمان تاکسیرانی، عوامل مجری طرح هر روزه به تناوب در ایستگاه های تاکسی موجود در سطح شهر یافته و فشار خون تاکسیرانان ناوگان سازمان تاکسیرانی را مورد سنجش قرار می دهند.

عرشیان ادامه داد: با توجه به عوارض خطرناک فشار خون بالا در سلامتی افراد که از آن با عنوان قاتل خاموش یاد می شود، تاکسیرانان ناوگان سازمان تاکسیرانی با توجه سختی شغل خود، استقبال خوبی از این طرح به عمل آورده اند تا از میزان فشار خون خود اطلاع یابند.

وی ادامه داد: تاکسیرانی از مساغل سخت جامعه است و این صنف خدوم، شریف و زحمتکش از صبح زود تا پاسی از شب در گرما و سرما به خدمت رسانی به شهروندان اشتغال دارند.

عرشیان تصریح کرد: تاکسی کوچک ترین اتاق کار موجود در دنیاست و تاکسیرانان به خاطر کم تحرکی در معرض خطر فشار خون و بیماری های عضلانی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ضمن اشاره به اهمیت ورزش در سلامتی و نشاط و شادابی تاکسیرانان، در خصوص باشگاه سازمان تاکسیرانی خاطرنشان کرد: سازمان تاکسیرانی اقدام به تاسیس یک باشگاه ورزشی در طبقه زیزن سازمان نموده و امکان ورزش تاکسیرانان و خانواده های آنان را در این باشگاه که دارای تجهیزات پیشرفته و مربیان مجرب است فراهم نموده است.

وی در خاتمه گفت: سازمان تاکسیرانی دارای حدود 5 هزار تاکسیران است که به صورت خطی، گردشی و آژانسی در سطح شهر مشغول فعالیت هستند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط