سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۵

عرشیان ، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین:

ثبت نام رانندگان متقاضی سرویس مدارس قزوین آغاز شد

اسماعیل عرشیان، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: ثبت نام از رانندگان متقاضی سرویس مدارس آغاز شده و تا مهرماه سال جاری ادامه خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: طبق مصوبه کارگروه ماده 18 دانش آموزی، یکی از وظایف سازمان تاکسیرانی انتخاب پیمانکاران سرویس مدارس و ثبت نام از رانندگان متقاضی سرویس مدارس است که روند ثبت نام از پیمانکاران پس از تمدید مهلت فراخوان در 30 خرداد سال جاری به پایان رسیده و ثبت نام از رانندگان متقاضی سرویس مدارس آغاز شده است.

وی عنوان کرد: با پایان یافتن مراحل ثبت نام، بررسی مدل های خودروی سرویس و خارج کردن خودروهای فرسوده از بدنه سرویس مدارس آغاز و مجوز فعالیت به خودروهای بالای مدل 85 صادر خواهد شد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین تصریح کرد: چون هدف سازمان تاکسیرانی بر این است که مطلوب ترین و بهترین خدمات مطلوبی را به دانش آموزان ارائه کند، برای افزایش ایمنی خودروهای سرویس و حذف خودروهای فرسوده، تمامی رانندگان متقاضی ملزم به داشتن معاینه فنی خودرو می باشند.

عرشیان گفت: علاوه بر آقایانی که در زمینه سرویس مدارس فعالیت می کنند، زمینه مساعدی برای فعالیت بانوان در  این عرصه فراهم شده است و بانوانی که علاقمند به فعالیت در سرویس مدارس هستند، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای ثبت نام به سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین مراجعه کنند.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین اظهار کرد: بانوان علاقمند به فعالیت در این حوزه باید ضمن در اختیار داشتن خودروی مناسب، گواهینامه پایه 2 نیز داشته باشند.

وی افزود: همه متقاضیان سرویس مدارس پس از اعلام رسمی سازمان تاکسیرانی باید در سامانه سپند (سامانه پایش دانش آموزی) ثبت نام کنند که زمان ثبت نام متعاقباً اعلام خواهد شد. آن دسته از رانندگانی (اعم از شخصی و تاکسی) که در سال تحصیلی گذشته در سامانه سپند ثبت نام کردند، برای ویرایش و تکمیل اطلاعات در انتظار اعلام زمان از سوی سازمان تاکسیرانی باشند.

عرشیان یادآور شد: در سال تحصیلی گذشته هزار و 248 خودروی سرویس مدارس که 891 نفر آن ها آقایان و 357 نفر آنان بانوان بودند، جا به جایی بیش از 5 هزار دانش آموز را بر عهده داشتند.

وی در خاتمه افزود: با توجه به استقبال والدین دانش آموزان و مدیران مدارس از سرویس مدرسه، هر ساله ثبت نام برای سرویس مدارس از خرداد تا مهر ماه ادامه دارد و تاکسیرانان برای فعالیت در این زمینه می توانند در این بازه زمانی، جهت گزینش اولیه  به سازمان تاکسیرانی مراجعه کنند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط