دوشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۲۷

به مناسبت بزرگداشت روز حمل و نقل برگزار شد؛

آئين افتتاح پروژه‌هاي حوزه ترافيك شهرداري قزوين با اعتبار 80ميليارد ريال

آئين افتتاح مجازي پروژه‌هاي حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري قزوين با اعتبار 80ميليارد ريال به مناسبت بزرگداشت روز حمل و نقل برگزار شد.

 

آئين افتتاح مجازي پروژه‌هاي حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري قزوين با اعتبار 80ميليارد ريال با حضور رئيس و برخي از اعضاي شوراي شهر، شهردار و معاونين وي، رئيس پلس راهور و تعدادي از رانندگان برون و درون شهري و نمايندگان رسانه‌ها در سالن اجتماعات مركز علمي – كاربردي شهرداري قزوين برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ سيد مهدي يدي همداني در آئين افتتاح مجازي پروژه‌هاي حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري قزوين گفت: عملكرد سازمان مديريت و پسماند شهرداري قزوين در برف روبي شب گذشته موجب شد تا ناوگان حمل و نقل سريعتر و بهتر به شهروندان خدمت رساني كنند و اين مهم جاي تقدير دارد.
وي با اشاره به پروژه‌هاي اجرا شده در سال 91 توسط معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري قزوين گفت: 9 دستگاه دوربين ثبت تخلف با اعتبار 3ميليارد و 500ميليون ريال در راستاي بستر ارتباطي با مركز كنترل ترافيك در بلوار دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) 3دستگاه، بلوار مطهري 2دستگاه، بلوار شهيد بهشتي 2 دستگاه و بلوار جمهوري اسلامي 2 دستگاه در سال جاري خريداري و نصب شده است.
همداني خريد و نصب 6دستگاه دوربين ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز با اعتبار 2ميليارد و 250ميليون ريال را از ديگر پروژه هاي اجرا شده در سال جاري عنوان و بيان كرد: اين پروژه در راستاي بستر ارتباطي با مركز كنترل ترافيك در چهار راه فلسطين، محمدرسوال اله و ولي عصر(عج) اجرايي شده است.
معاون شهردار قزوين به خريد و نصب 2 دستگاه دوربين ثبت تخلف ورود غيرمجاز به مسير ويژه در سال جاري اشاره كرد و گفت: اين پروژه در سال جاري با اعتبار 750ميليون ريال در ابتداي خيابان امام خميني(ره) و ابتداي مسير ويژه خيابان طالقاني با هدف بستر ارتباطي با مركز كنترل ترافيك اجرايي شده است و همچنين در سال جاري نرم افزار ثبت وقايع در مركز كنترل ترافيك شهرداري قزوين با اعتبار 500ميليون ريال خريداري و نصب شده است.
اين مقام مسوول اتصال فيبرنوري اجرا شده به روش flatliner به مركز كنترل ترافيك در ميدان عدل و چهار راه عدل و  نصب و راه اندازي دوربين نظارت تصويري چهارراه شهرداري با اعتبار 200ميليون ريال را از ديگر پروژه هاي اجرا شده در سال جاري نام برد و گفت: در سال جاري همچنين تابلوهاي vsl در تقاطع بلوار شهيد بهشتي و خيابان شهيد بابايي با اعتبار 50ميليون ريال نصب شده است.
وي با اشاره به پروژه‌هاي سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري قزوين گفت: در سال جاري اين سازمان پروژه‌هاي اصلاح هندسي تقاطع هاي سطح شهر را با اعتبار 15ميليارد ريال با هدف افزايش سطح سرويس سيستم عرضه براي عابر و وسيله نقليه، تفكيك و هدايت اصولي ترافيك، افزايش ايمني ترد عابر پياده و وسايل نقليه اجرايي كرده است.
همداني بيان كرد: در سال جاري پروژه اصلاح هندسي در ميدان تهران قديم با اعتبار 250ميليون تومان، ساماندهي ورودي و خروجي بيمارستان رازي با اعتبار 120ميليون تومان، ميدان شهيد بابايي و تقاطع شهيد بهشتي با اعتبار 400ميليون تومان، ميدان مينودر ورودي الموت دكه ياران با اعتبار 350ميليون تومان، ساماندهي ورودي و خروجي پاركينگ پارك دهخدا با اعتبار 100ميليون تومان و خيابان 22 بهمن در شهرك مينودر با اعتبار 500ميليون تومان اجرايي شده است.
وي به احداث مسير دوچرخه اشاره و بيان كرد: اين پروژه با هدف افزايش رفاه حال افراد پياده و دوچرخه سواران و تامين امنيت آنان با اعتبار 2ميليارد ريال در معابري از جمله بلوار معلم، خيابان شهدا، خيابان فردوسي، بلوار آزادگان و خيابان خيام اجرايي شده است.
معاون شهردار قزوين ادامه داد: در سال جاري سيستم هاي كنترل تقاطع هاي چراغ دار با اعتبار 4ميليارد و 500ميليون ريال تجهيز و نوسازي و علايم ترافيك با اعتبار 5ميليارد ريال نصب شده است.
اين مقام مسوول به پروژه‌هاي سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين اشاره كرد و گفت: اين سازمان در سال جاري اقدام به احداث ايستگاه الموت شرقي با اعتبار 760ميليون ريال، اتاق مادر و كودك با اعتبار 80ميليون ريال جهت رفاه حال مادران و كودكان در پايانه آزادگان ترمينال مركزي و استراحتگاه رانندگان با اعتبار 80ميليون ريال كرده است.
وي با بيان اينكه براي بهسازي پايانه آزادگان در سال جاري 250ميليون ريال اعتبار هزينه شده است، گفت: احداث پايانه نسيم شمال با اعتبار هزار و 400ميليون ريال، ايستگاه بوئين زهرا با اعتبار 500ميليون ريال، ايستگاه الموت غربي با اعتبار 500ميليون ريال، طراحي و اجراي ايستگاه پهلوگاه اتوبان قزوين – زنجان با اعتبار يك ميليارد ريال، سامانه اتوماسيون پايانه‌ها با اعتبار 400ميليون ريال از جمله پروژه‌هاي آينده اين مجموعه مي‌باشد.
همداني در خصوص پروژه‌هاي سازمان تاكسيراني در سال 91 بيان كرد: نصب دوربين‌هاي مدار بسته هشت جايگاه عرضه گاز سي ان جي سازمان تاكسيراني با اعتبار 2ميليارد و 500ميليون ريال توسط اين سازمان در راستاي نظارت بهتر و بيشتر بر جايگاه‌هاي سي ان جي در حال اجرا است.
اين مقام مسوول ساخت ايستگاه و پارك سوار تاكسي در ترمينال مركزي با اعتبار 700ميليون ريال جهت ساماندهي و نظم بخشي تاكسي ها در مبادي ورود مسافرين پس از خروج از ترمينال، ساخت ايستگاه تاكسي و پارك سوار در چهار راه ولي عصر(عج) با اعتبار افزون بر 377ميليون ريال جهت نظم بخشي تاكسي ها و كاهش بار ترافيكي خيابان‌هاي اطراف، تجهيز سالن ورزشگاه بدن سازي سازمان تاكسيراني با اعتبار 402 ميليون ريال و ساخت ادامه سايبان در ايستگاه تاكسي را از پروژ هاي سازمان تاكسيراني در سال جاري عنوان كرد.
وي افزود: در سال جاري توسط سازمان تاكسيراني پروژه ديواركشي اطراف جايگاه سي ان جي اميدي با اعتبار افزون بر 164 ميليون ريال، تعميرات اساسي جايگاه عرضه گاز سي ان جي با اعتبار افزون بر 433 ميليون ريال، تعويض 35 تاكسي فرسوده و ساماندهي ديگر خودروهاي فعال در حمل و نقل بار شهري اجرايي شده است.
همداني اضافه كرد: در سال جاري توسط سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين  تعدادي اتوبوس بازسازي شده است و داراي يك رنگ واحد هستند.
سرهنگ غلامعلي حسني، رئيس پليس راهور استان قزوين در اين آئين با اشاره به تاريخچه اختراع دوچرخه و تحولات حمل و نقل گفت: بايد در خصوص اركان ترافيكي اعم از انسان، راه و وسيله طوري عمل شود كه در نهايت خدمات حمل و نقل به صورت سريع، ارزان و بي خطر به مردم ارائه شود.
حسني با اظهار اينكه تلفات ناشي از تصادفات در كشور ايران سومين عامل مرگ و مير است، افزود: بايد با همدلي و دقت آمار تصادفات را كاهش داد.
حسين ولايي، نماينده رانندگان تاكسي قزوين نيز با اشاره به فعاليت 6هزار تاكسي در سطح شهر و جابجايي روزانه 350هزار نفر گفت: افتتاح جايگاه هاي سي ان جي و نوسازي ناوگان تاكسي اقدامي قابل تقدير است و اميدواريم با حمايت شهرداري به مسايل رفاهي رانندگان به ويژه اختصاص زمين براي احداث جايگاه و تعميرگاه تاكسيراني نيز بها داده شود.
در پايان مراسم از زحمات رانندگان نمونه شهر قزوين با اهداي لوح و جوايز تقدير و تشكر شد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط