پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۰۹

دربندي‌زاده، مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين:

تاکسي اينترنتي شهرداري قزوين به زودي آغاز به کار مي‌کند

دربندي‌زاده، مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين گفت:به منظور بومي‌سازي نرم‌افزارهاي تاکسي آنلاين، تاکسي اينترنتي شهرداري قزوين به زودي آغاز به کار مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين؛ عبدالعلي دربندي‌زاده با بيان اينکه هر روز شاهد پيشرفت تکنولوژي در جامعه هستيم،افزود: سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين يکي از نهادهايي است که همواره سعي دارد از تکنولوژي روز دنيا براي خدمات‌رساني به شهروندان استفاده کند.

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين با اشاره به بکارگيري تاکسي اينترنتي اضافه کرد: به کارگيري تاکسي‌هاي اينترنتي بدون شک بيکاري برخي از شاغلان حوزه ناوگان تاکسيراني را به همراه دارد.

دربندي زاده  عنوان کرد: استفاده از تکنولوژي هاي روز دنيا فقط بايد براي رفاه حال شهروندان مورد بهره برداري قرار گيرد نه اينکه موجب بيکاري برخي از افراد شود.

وي تصريح کرد: البته طرح تاکسي اينترنتي مزايايي هم دارد که از آن جمله مي‌توان به افزايش کيفي سفرهاي درون شهري، کاهش هزينه هاي رانندگان و شهروندان اشاره کرد.

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين گفت: با توجه به وسعت و جمعيت کم شهرهايي مانند شهر قزوين، تحقق اين امر بسيار دشوار است ،بنابراين با برنامه‌ريزي دقيق مي‌توانيم  گرفتاري رانندگان ناوگان تاکسيراني شهرمان را حل کنيم نه اينکه به دنبال جايگزين کردن رانندگاني باشيم که رانندگي را به عنوان شغل تفريحي و در مرحله دوم و سوم منابع درآمدي خود مي‌بينند.

دربندي زاده خاطرنشان کرد: قطع به يقين چنين اقدامي لطمه جبران‌ناپذيري به اقتصاد تاکسيرانان عزيز وارد مي‌کند بنابراين نبايد بخاطر افزايش ميزان درآمد، اهداف و آرمان‌هاي انساني را زيرپا بگذاريم، بلکه مهمترين عامل در اين فرآيند افزايش ايمني و امنيت مسافران است که در صورت عدم استفاده از رانندگان تاکسي به طور مطمئن کاهش خواهد يافت.

وي اظهار کرد: سازمان تاکسيراني قزوين نيز به منظور بومي‌سازي نرم‌افزارهاي تاکسي آنلاين حدود 6 ماه است با شرکت‌هاي مختلفي مذاکره کرده است و به زودي طرح اجرايي آن پس از طي مراحل قانوني آغاز مي‌شود.

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين عنوان کرد: وقتي از لغت تاکسي استفاده مي‌شود در ذهن مردم خودرويي زرد، نارنجي يا سبز رنگ با پلاک «ت» تداعي مي شود بنابراين استفاده از اين لغت براي خودروهاي شخصي که هيچ شناسنامه و پرونده‌اي ندارند، غيرقانوني و غيرمنطقي است.

دربندي‌زاده عنوان کرد: در ضمن سازمان تاکسيراني قزوين هيچ احساس خطري نسبت به ورود تکنولوژي تاکسي آنلاين ندارد زيرا به مزاياي آن از قبيل کاهش قيمت تمام شده، کاهش قيمت کرايه، کاهش ميزان ترافيک شهر و افزايش کيفي خدمات اعتقاد دارد.

وي تصريح کرد: سازمان تاکسيراني به عنوان پدر خانواده تاکسيرانان بايد نسبت به تأمين معاش و زندگي فرزندان خود نگران باشد و تا زماني‌ که بتواند اجازه نمي‌دهد ضربه‌اي به اقتصاد و معاش زندگي اين قشر زحمتکش وارد شود.

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين يادآور شد: مردم فهيم و فرهيخته قزوين هم آگاه باشند که پيگيري سازمان هرگز سنگ‌اندازي نيست بلکه سازمان علاوه‌ بر حمايت از تاکسيرانان به دنبال حفظ امنيت و ايمني شهروندان بوده است بنابراين از مردم فهيم و خردمند شهرمان مي‌خواهيم از اين قشر زحمت کش جامعه حمايت کنند. 

پايان پيام