دوشنبه ۱۳۹۱/۰۱/۲۸

شهردار قزوين اقدامات ستاد نوروزي شهرداري قزوين را در بهار 91 تشريح کرد

اقدامات و خدمات ستاد نوروزي شهرداري قزوين در ايام استقبال از بهار و نوروز 91 توسط شهردار قزوين تشريح شد.

 

شهردار قزوين گفت: براي استقبال از بهار و نوروز 91، توسط ستاد نوروزي شهرداري قزوين بيش از 100 نوع خدمات به شهروندان و مسافران نوروزي ارايه شد.
 
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي با بيان اينکه ستاد نوروزي شهرداري قزوين در اين ايام 400 ميليون ريال براي اعزام شهروندان به اردوهاي راهيان نور از شهرستان قزوين اختصاص داده شد، بيان کرد: براي اجراي برنامه‌هاي استقبال از بهار 91  چندين جلسه معاونت عمراني ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي استان قزوين با حضور اعضاي جلسه و شهرداران استان برگزار و مديريت شد و همچنين تشکيل ستاد نوروزي شهرداري قزوين و برگزاري جلسات اين ستاد و عضويت در معاونت هاي خدمات شهري و رفاه عمومي، اسکان و پذيرايي و آمار ستاد تسهيلات سفر استان قزوين و تعيين شعار استقبال از بهاران – خدمت به شهروندان در ستاد نوروزي شهرداري قزوين از اقدامات اين ستاد در ايام نوروز بود.
وي به برگزاري دومين جشنواره و نمايشگاه ملي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز و هفتمين نمايشگاه صنايع دستي استان توسط شهرداري قزوين در مجموعه بزرگ تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه (بزرگترين کاروانسراي درون شهري خاورميانه که توسط شهرداري قزوين مرمت و بازسازي شده است) در ايام نوروز اشاره و توضيح داد: در اين ايام بيش از 130 هزار نفر از اين جشنواره بزرگ ملي از تاريخ 3 لغايت 12 فروردين ماه 91. بازديد کردند.
شهردار قزوين آماده سازي حمام تاريخي قجر(موزه مردم شناسي)، حمام تاريخي بلور(موزه سنگ) و عمارت تاريخي شهرداري جهت بازديد شهروندان و ميهمانان نوروزي و انجام برنامه هاي فرهنگي و شاد در اين اماکن را يکي از اقدامات ستاد نوروزي در سال 91 عنوان کرد و گفت: لکه‌گيري و مرمت آسفالت، رنگ آميزي جداول در تمام محورهاي اصلي و فرعي شهر قزوين براي استقبال از بهار 91 در دستور کار ستاد نوروزي قرار گرفت و اجرايي گرديد.
اين مقام مسوول تعطيلي حفاري ها در سطح شهر از 15 اسفند ماه 90 و مرمت حفاري هاي انجام شده و مناسب سازي اطراف تمام کارگاه هاي ساختماني پروژه هاي در دست اقدام شهرداري قزوين را از ديگر اقدامات ستاد نوروزي نام برد و افزود: برخورد و جمع‌آوري دست فروشان، برخورد با وانت بارها که در سطح معابر اقدام به فروش ميوه و ساير اقلام مي‌کردند و برخورد و جمع آوري متکديان از سطح شهر و نظارت بيشتر بر ساخت و ساز ها در ايام نوروز از ديگر اقدامات اين مجموعه بود.
وي بيان کرد: نصب بيش از 50 تابلو جديد ثابت راهنماي مسير، 100 تابلو موقت راهنماي مسير در سطح شهر، خط کشي ترافيکي تمامي محورهاي شهر با اولويت محورهاي اصلي و ورودي شهر قزوين و دو طرفه کردن موقت خيابان امام خميني(ره) از اول تا سيزدهم فروردين ماه به منظور سهولت تردد مسافرين نوروزي و اختصاص 6 پارکينگ موقت جهت مسافرين و گردشگران در ايام نوروز از اقدامات مهم ترافيکي توسط ستاد نوروزي در ايام استقبال از بهار بود.
نصرتي به رنگ آميزي و بازپيرايي تمامي ايستگاه هاي تاکسي و اتوبوس در سطح شهر  براي استقبال از بهار 91 اشاره کرد و گفت: براي رفاه حال شهروندان  اضافه شدن ساعت کار ناوگان اتوبوسراني در 20 روز پاياني سال 90 و نصب تبريک نوروزي در بدنه اين اتوبوس ها، اختصاص 3 دستگاه اتوبوس در ايام نوروز به سازمان ميراث فرهنگي جهت تورهاي گردشگري يک روزه و کمک به تامين اتوبوس در محورهاي برون شهري بنا به درخواست سازمان پايانه هاي مسافربري در مواقع پيک و کمبود اتوبوس‌هاي برون شهري و نظارت بر پاکيزه بودن اتوبوس‌ها و تاکسي هاي درون شهري در دستور کار ستاد نوروزي قرار گرفت که به درستي اجرايي گرديد.
شهردار قزوين برگزاري دوره آموزشي ويژه تاکسي رانان و نيروهاي خدمات شهري در خصوص معرفي آثار و بناهاي شاخص تاريخي و مذهبي شهر قزوين و برنامه هاي شهرداري در ايام سال نو را از ديگر اقدامات استقبال از بهار 91 نام برد.
اين مقام مسوول ادامه داد: مناسب سازي 10 ايستگاه CNG شهر قزوين در ايام نوروز، آماده سازي، مرمت و  بازديد از تمامي نمازخانه‌ها و سرويس هاي بهداشتي سطح شهر، بوستانها، ايستگاههاي CNG، پايانه ها، آرامستانها و سرويس هاي بهداشتي موقت در ايام نوروز و باز بودن تمامي سرويس‌هاي بهداشتي و نمازخانه ها بصورت شبانه روزي از اقدامات مهم ديگر در راستاي رفاه حال شهروندان بود.
وي مناسب سازي تمامي پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين، نصب بنرهاي خوش آمد و راهنماي مسافرين و استقرار اکيپ هاي ميراث فرهنگي در پايانه هاي مسافربري، چيدن سفره هاي هفت سين در پايانه ها و برنامه‌ريزي ويژه جهت استقبال و پذيرايي از مسافرين نوروزي را از ديگر اقدامات ستاد نوروزي براي استقبال از بهار ياد و بيان کرد: رنگ آميزي جداول و ديواره ها، نصب پرچم و تير برد، نصب بنرهاي تبريک سال نو، خط کشي معابر و نصب علائم ترافيکي، گلکاري، چيدن 2 سفره هفت سين و غبارروبي از سطح آرامستانها از جمله اقدامات براي مناسب سازي آرامستان هاي شهر قزوين در ايام نوروز بود.
نصرتي افزود: همکاري با بنياد شهيد جهت مراسم تحويل سال نو در مزار شهدا، چيدن سفره هفت سين، غبار روبي و چيدن 2هزار گلدان در مزار شهدا و حضور مديران شهرداري در آخرين ساعات سال 90 بر سر مزار شهدا و تجديد ميثاق با آرمانهاي شهداي انقلاب و دفاع مقدس  از جمله اقدامات ستاد نوروزي براي استقبال از بهار 91  بود.
شهردار قزوين استقرار گروه‌هاي عملياتي ويژه آتش نشاني از 25 اسـفندماه سال گذشته در ورودي‌ها و عوارضي‌هاي شـهر قزوين و آماده باش کامل اين نيروها در آخرين چهارشنبه سال و روز طبيعت را از جمله اقدامات ستاد نوروزي در بخش آتش نشاني عنوان کرد و گفت: آمادگي کامل نيروها و تجهيزات آتش نشاني، خدمات شهري و عمراني شهرداري در خصوص حوادث غير مترقبه (کولاک، سيل، بارندگي هاي فصلي و...) و مشارکت و خدمات رساني در شب 27 اسفند ماه به مسافرين در راه مانده بر اثر حادثه کولاک و ارسال تجهيزات و اکيپ هاي ويژه شهرداري جهت بازکردن محورهاي مواصلاتي برون شهري که بر اثر کولاک بسته شده بودند از ديگر اقدامات حوزه آتش‌نشاني در ايام نوروز بود.
اين مقام مسوول اضافه کرد: براي استقبال از بهار و تغيير فضاي شهري  برنامه شستشو، نظافت و پاکيزگي شهر، حمل نخاله‌هاي حجيم و جمع آوري نخاله هاي موجود در ورودي هاي شهر از  10 اسفندماه سال گذشته آغاز شد و در ايام نوروز توجه ويژه‌اي  به نظافت اطراف محل اسکان مسافرين نوروزي و اماکن تاريخي و مذهبي شهر قزوين شد.
وي راه‌اندازي کالسکه‌هاي شاد نوروزي از 25 اسفندماه تا 5 فروردين در سطح شهر قزوين، گلـکاري فصـلي در تمامي بوسـتانها، لچکي‌ها، معابر، ميادين و محورهاي اصلي و ورودي شـهر قزوين به مساحت 29 هزار متر مربع، جايگذاري و کاشت 106 فلاور باکس بزرگ در سطح شهر، جايگذاري و کاشت 2هزار و 757 عدد گلدان در سطح شهر و آماده سازي 5 بوستان ملت، دهخدا، شهيد بهشتي، شهيد مطهري و صفا جهت اسکان مسافرين و همکاري با سازمان ميراث فرهنگي جهت استقرار اکيپ هاي راهنماي مسافرين در اين بوستان ها و آماده سازي و مناسب سازي بوستان ملي باراجين جهت استفاده شهروندان و مسافرين نوروزي از ديگر اقدامات ستاد نوروز براي استقبال از بهار بود.
نصرتي گفت: براي استقبال از بهار مرمت تمامي آبنماهاي سطح شهر و بازديد و مرمت از روشنايي بوستانها و ميادين شهر قزوين، استقرار فروشگاههاي موقت فروش نهال، گل و گياه در سطح شهر و استقرار اکيپ‌هاي عرضه مستقيم ميوه و ساير اقلام مصرفي توسط سازمان ميادين شهرداري با همکاري سازمان صنعت و معدن، تجارت و مجمع امور صنفي در دستور کار قرار گرفت.
شهردار قزوين افزود: براي استقبال از بهار تمامي فضاهاي تبليغاتي شهر قزوين به بحث نوروز و ستادهاي نوروزي شهر قزوين اختصاص يافت و بيش از 2 ميليون SMS به هموطنان در خصوص دعوت به بازديد از شهر قزوين ارسال شد.
اين مقام مسوول ادامه داد: انتشار ويژه نامه نوروزي هفته نامه پيام شهر شهرداري، چاپ نقشه و بروشور معرفي شهر قزوين و توزيع در ورودي هاي شهر قزوين، مناسب سازي پرتال شهرداري قزوين و بارگذاري اطلاعات رفاهي و گردشگري در اين پرتال و چاپ 4 ويژه نامه نمايشگاه و جشنواره بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز از جمله اقدامات در زمينه اطلاع رساني بود.
وي چيدن 10 سفره هفت سين و آذين بندي سطح شهر از جمله نصب ريسه هاي رنگي، چراغاني، نورپردازي المانها و آذين بندي تمامي ميادين سطح شهر، چيدمان مبلمان جديد شهري در محور هاي اصلي شهر، نصب 18 ساعت شهري و 4 ساعت اذان گو و نصب 50 المان شهري ويژه نوروز در سطح شهر قزوين از ديگر اقدامات ستاد نوروز براي استقبال از بهار بود.
نصرتي نصب ايستگاه‌هاي استقبال از  مسافرين نوروزي در عوارضي‌هاي منتهي به شهر قزوين و همکاري با سازمان ميراث فرهنگي در خصوص استقرار کانکس هاي اطلاع رساني در ورودي هاي شهر قزوين، تشکيل ستاد ويژه نوروزي شهرداري قزوين و مشخص نمودن و نظارت بر کشيک هاي حوزه هاي معاونت ها، مناطق و سازمان هاي شهرداري قزوين از ديگر اقدامات اين مجموعه بود.
شهردار قزوين ادامه داد: در روز طبيعت 17 هزار کيسه زباله و 12 هزار کيسه زباله ويژه خودرو و 7 هزار تقويم با موضوع محيط زيست بين شهروندان در روز طبيعت توزيع شد.
اين مقام مسوول بيان کرد: به مناسبت فرا رسيدن نوروز افتتاح 4 پروژه شهرداري شامل يک پل هوايي عابر پياده مکانيزه ، 2 ايستگاه مکانيزه اتوبوس ، اضافه شدن 20 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسراني و راه‌اندازي مجدد سامانه 137 جهت ارايه خدمات بهتر به شهروندان در دستور کار قرار گرفت.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط