شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

وثوق نیا خبر داد :

تحویل 123 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها توسط تاکسیرانان در سه ماهۀ دوم سال 1401

محمدرضا وثوق نیا سرپرست سازمان تاکسیرانی از تحویل 123 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها در سه ماهه دوم سال 1401 توسط تاکسیرانان امین و شرافتمند به واحد اشیاء گمشده این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین، وثوق نیا افزود: سازمان تاکسیرانی دارای واحدی به نام اشیاء گمشده است که تاکسیرانان متعداد 123 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها را در سه ماهه دوم سال 1401 به این واحد تحویل داده اند.

وی ادامه داد: این اقلام شامل: کیف پول، وجه نقد، عینک، عابربانک، کارت ملی، دفترچه بیمه، چتر، لباس، گوشی تلفن همراه، ساعت و ده ها مورد وسایل و اقلام دیگر است و اشیاء تحویل شده، در انبار واحد اشیاء گمشده به مدت یک سال شرعی نگهداری شده و در صورت تماس یا مراجعه صاحبان اقلام، به آن ها تحویل می گردد.

وثوق نیا گفت: چنانچه صاحبان این وسایل پس از گذشت یک سال شرعی به سازمان مراجعه نکنند و نشانه ای هم در اشیاء موجود نباشد تا از طریق آن به صاحبش دسترسی پیدا شود، طبق فتوای مراجع عظام، اقلام موجود پس از تنظیم صورت جلسه به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا مطابق صلاحدید این نهاد که تحت نظر ولی فقیه فعالیت می کند در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از میان این اقلام، تعداد 65 مورد به صاحبان آن ها تحویل شده و 19 فقره کارت شناسایی شامل: عابربانک، کارت ملی و شناسنامه تحویل اداره پست و اداره ثبت احوال گردیده تا برای صاحبان آن  ها ارسال شود.

موارد باقی مانده نیز که پس از گذشت یک سال شرعی، صاحبان آن ها به سازمان تاکسیرانی مراجعه نکرده اند و هیچ گونه نشانه ای برای شناسایی صاحبان آن ها وجود ندارد، به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا در اختیار نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد قرار گیرد.

وثوق نیا افزود: شهروندانی که اشیاء خود را داخل تاکسی ها جا می گذارند می توانند در ساعت اداری با واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33848 داخلی 1 یا شماره 33848 داخلی 125 تماس حاصل نمایند و مشخصات وسایل جا مانده را با شماره تماس خود به مسئول واحد اشیاء گمشده اعلام نمایند تا در صورت پیدا شدن اشیاء توسط تاکسیرانان، در سریع ترین زمان ممکن اشیاء به آنان بازگردانده شود.

پایان پیام

تصاویر مرتبط