چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۶

حافظی:

پروژه مطالعه و طراحی گسترش ایستگاه آتش نشانی شهید بابایی در دست تهیه است

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: در راستای اهتمام شهرداری قزوین و سازمان آتش نشانی طرح گسترشی مجموعه ایستگاه آتش نشانی شهید بابایی با رویکرد افزایش فضای اداری با رعایت کامل استانداردها و ضوابط آتش نشانی و مباحث سازه ای در دستور کار سازمان خدمات طراحی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی خاطر نشان کرد: هدف از گسترش فضا توسعه درون زا با استفاده از زیر ساخت های موجود است.

وی افزود: در این طرح تلاش بر آن بوده تا با نگاهی جامع و چند وجهی تمامی وجوه هویتی این فضا شناسایی و با ظرافت و حساسیت بالا نسبت به رفع کاستی های آن مطابق با استاندارد های کامل فضاهای آتش نشانی اقدام شود. این ایستگاه دارای فضاهای اداری و عملیاتی است که در عین ارتباط با هم از یکدیگر مجزا هستند. از طرفی به پیشنهاد مشاور طرح فضاهای تجاری خیابان دستغیب که در مالکیت شهرداری است نیز میتواند به فضای موجود اضافه شود بطوری که فضای عملیات به طور کامل و دست نخورده باقی بماند، فضای استراحتگاه و پشتیبان عملیات به بر خیابان دستغیب منتقل شود و مابقی فضاهای گسترشی به فضای اداری اختصاص یابد.

وی یادآور شد: در این پروژه ابتدا به برداشت وضع موجود ساختمان پرداخته شد و سپس استعلامات مربوطه خصوصاً استعلام خط لوله نفت (که از محوطه موجود ایستگاه عبور کرده) اخذ و سپس به بررسی مباحث سازه ای پرداخته شد و در نهایت با تجمیع مباحث فوق الذکر ، مقرر شد آلترناتیو های معماری بر مبنای گسترش در سطح و طراحی ساختمان جدید الاحداث در محوطه (خارج از حریم لوله نفت ) طرح شود.

پایان پیام

تصاویر مرتبط