یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۸

موکب باب الجنه در پیاده راه فرهنگی قزوین برپا شد

داریوش قاسمی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: به مناسب فرا رسیدن اربعین حسینی موکب باب الجنه برای ارائه خدمات فرهنگی به عزاداران و برگزاری هر چه بهتر عزاداری اباعبدالله (ع) در پیاده راه فرهنگی قزوین (سبزه میدان) برپا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، قاسمی افزود: یکی از مهم ترین اقدامات سازمان زیبا سازی شهرداری قزوین بر پایی موکب باب الجنه بود که در پیاده راه فرهنگی با برگزاری برنامه های مختلف برپا شد.

وی ادامه داد: در این موکب غرفه های مختلف از جمله غرفه کودک، تست رایگان فشار خون، مشاوره خانواده ، نمایشگاه عکس، کتاب و غیره نیز راه اندازی شده بود تا تمام اقشار جامعه بتوانند در این موکب حاضر شده و به عزاداری برای اباعبدالله (ع) بپردازند.

این مسئول بیان کرد: زائران پیاده روی اربعین و عزاداران حسینی با  چای و دمنوش هم پذیرایی شدند. چای عراقی هم حال و هوای اربعین را در این فضا دوچندان می کرد.

قاسمی به برگزاری ورک شاپ های خطاطی و نقاشی در موکب باب الجنه هم اشاره و بیان کرد: در این موکب هنرمندان زیادی حاضر شدند و با خطاطی و نقاشی به استقبال عزاداران رفتند. آن ها آثار خود را به شهروندان  هدیه می دادند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین اضافه کرد: این موکب سه شب متوالی 25تا27 مهر ماه آماده پذیرایی از عزاداران بود. در این موکب برنامه های مختلفی از جمله تعزیه خوانی، نمایش آینی با موضوع شب واقعه و ... هم برگزار شد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت. 

قاسمی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفته است حضور بازدیدکنندگان خارجی و غیر بومی در این موکب بود که از برگزاری این مراسمات ابراز رضایت کردند.

وی تصریح کرد: این برنامه برای نخستین بار در قزوین برگزار شد امید است که در سال های آینده با همکاری هیئت های مذهبی موکب بیشتر و بزرگتری برپا شود تا بتوانیم خدمات بهتری به عزاداران ارائه کنیم .

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط