یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۸

بهنام زاده:

اجرای سیاست های تشویقی برای ساخت وساز دربافت های فرسوده مدنظر است

اصغربهنام زاده ، مدیر منطقه یک شهرداری گفت: اجرای سیاست های تشویقی برای ساخت وساز در بافت فرسوده و کمتر توسعه یافته منطقه یک مدنظر قرار دارد و تعرفه های دریافتی برای ساخت و ساز در این مناطق کمتر از سایرنقاط است.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ بهنام زاده با بیان اینکه شهرداری با کاهش درآمد مواجه است، گفت: ارتقای سطح کیفی زندگی و توسعه شهرها زمینه ساز توسعه کشور و یکی از مولفه ‌های رضایتمندی مردم به شمار می ‌رود.

وی عنوان کرد: با همفکری صورت گرفته در مجموعه مدیریت شهری و حمایت از سیاست ‌های انقباضی شهرداری توسط شورای اسلامی شهر، ارزش افزوده متاثر از طرح ‌های عمرانی جایگزین ارزش افزوده کالا و خدمات شد و این موضوعی است.

ایم مقام مسئول افزود: رقم دریافتی از این محل قابل توجه است و با اعمال مکانیسم تشویقی فضایی ایجاد شده که مالکین به سمت توافق با شهرداری و بهره مندی از تخفیفات و امتیازات دریافت پروانه آن هدایت می ‌ شوند.

وی به نقش شهرداری در سیاست گذاری صحیح در راستای تنظیم تعرفه و صدور پروانه ساخت اشاره کرد و افزود: اجرای مکانیسم صحیح در این حوزه موجب هدایت و مدیریت مناسب شهر خواهد شد.

وی ادامه داد: وقتی یک فرد تقاضای ساخت و ساز در بهترین نقطه شهر را دارد باید هزینه‌های آن را نیز متناسب با مکانی که سرمایه‌گذاری می‌کند بپردازد و از طرفی در نقاط کمتر توسعه یافته که انبوه سازان تمایلی برای ساخت و ساز در این مناطق ندارند با کاهش تعرفه‌های ساخت و ساز و ارائه سیاست‌های تشویقی، انگیزه سرمایه‌گذاری تقویت می شود.

مدیر منطقه یک بر تعامل شهرداری با دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: نباید شهرداری به عنوان یک بنگاه اقتصادی دیده شود. برخی از پروژه‌هایی که در سطح شهر اجرا می‌شود صرفا خدماتی است و هیچ درآمدی برای شهرداری ندارد. چه بسا این پروژه‌ها نظیر ایستگاه‌های آتش نشانی، تاسیسات شهری، فضای سبز و ... هزینه‌های نگهداری بالایی را نیز بر سیستم مدیریت شهری تحمیل می‌کند. بنابراین انتظار می‌رود دستگاه های اجرایی حتی‌الامکان در واگذاری زمین برای اجرای این طرح‌ها و هزینه‌ های نگهداری آن شهرداری را یاری کنند.

تصاویر مرتبط