پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۰

ذوالقدر، رییس اداره بحران شهرداری قزوین:

مانور عملیاتی امدادونجات به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار می شود

ذوالقدر، رییس اداره بحران شهرداری قزوین از برگزاری مانور عملیاتی امداد و نجات به مناسبت هفته پدافند غیرعامل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ ذوالقدر بیان کرد: به مناسبت فرارسیدن هفته پدافندغیرعامل، با هدف اولویت قراردادن ملاحظات پدافند غیرعامل و افزایش مشارکت های اجتماعی در حوزه پدافند غیرعامل، سناریویی جهت اجرا به واحد پدافندغیرعامل استانداری ارائه شد .

وی با ارائه تعریفی از پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که مستلزم به کارگیری جنگ افزارنبوده و با اجرای آن می توان از واردشدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد .

ذوالقدر با اشاره به برنامه های در دست اجرا خاطرنشان ساخت : فرهنگ سازی و ایجاد باوردر میان مدیران و در سطح جامعه مبنی بر پذیرش پدافند غیرعامل به عنوان یک ضرورت ، نهادینه سازی رعایت اصول و ضوابط پدافند غیرعامل، از جمله برنامه هایی است که می توان نسبت به اجرای آن اقدام کرد .

رییس اداره بحران  شهرداری قزوین اذعان کرد: به منظور ارتقاء توان عملیاتی نیروهای شهرداری از جمله سازمان های وابسته معاونت خدمات شهری ، جلسه ای با حضور دستگاه های امدادرسان و ستاد مدیریت بحران شهرداری در سالن جلسات معاونت خدمات شهری برگزار شد .

ذوالقدر گفت: در روز شنبه، دوازدهم آبان ماه سال97  یک رزمایش پدافندی با حضور تمامی دستگاه های امدادرسان در یکی از مدارس شهر قزوین انجام خواهد گرفت .  

وی هدف از اجرای این مانور را تداوم خدمات ضروری، تامین نیازمندی‌های مردم و ارتقاء توان نیروهای شهرداری در شرایط بحرانی اعلام کرد و افزود: امیدواریم با ایجاد وحدت و همدلی و ایجاد هماهنگی در بین ارگان های مختلف در خصوص کاهش صدمات و خطرات احتمالی در زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشیم.

پایان پیام

تصاویر مرتبط