سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۳

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طراحي مسير دسترسي ناحيه منفصل شهري مشعلدار به جاده قزوين- بوئين زهرا پايان يافت

محمد اسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: طراحي مسير دسترسي ناحيه منفصل شهري مشعلدار به جاده قزوين- بوئين‌زهرا پايان يافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين، محمد اسماعيل حافظي افزود: اين طرح با توجه به اهميت محور قزوين- بوئين زهرا به عنوان يکي از محورهاي اصلي ترانزيت بار و مسافر از يک سو و همچنين تعدد دسترسي هاي موجود در محدوده ناحيه منفصل شهري مشعلدار در دستور کار قرار گرفت.

حافظي به وضعيت دسترسي به ناحيه مشعلدار اشاره و بيان کرد: در حاشيه سمت راست روسازي جاده موجود يک راه آسفالته به عرض 10 متر به صورت طولي در کل محدوده بافت مسکوني به منظور خروج و ورود وسايل نقليه به عنوان باند افزايش يا کاهش سرعت احداث شده است؛ اما به دليل نبود محدوديت در ارتباط بين خيابان و کوچه هاي فرعي با جاده اصلي قزوين- بوئين زهرا و امکان ورود و خروج مستقيم و ناگهاني وسايل نقليه در اين محدوده به جاده اصلي، اين بخش به يکي از نقاط حادثه خيز منطقه تبديل شده است.

اين مسؤول اضافه کرد: طرح جديد در سه مرحله تعريف شده است و در فاز صفر آن به بررسي شرايط موجود، اخذ استعلام هاي لازم براي بررسي وضعيت تأسيسات و نقشه برداري دقيق از محل پرداخته مي شود.

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين افزود: در مرحله اول اين طرح، براي اصلاح هندسي گزينه هاي متنوعي ارائه شد که از بين آن ها، يک گزينه انتخاب و جزئيات کامل اجرايي آن در قالب فاز دوم پروژه آماده شد.

حافظي ادامه داد: همچنين براي جمع آوري و هدايت آب هاي سطحي و جلوگيري از مخاطرات ناشي از تجمع و يا يخ زدگي آن، مطالعات دقيق هيدرولوژي انجام و نقشه هاي اجرايي مطابق نتايج اين مطالعات آماده شد.

وي گفت: به منظور جلوگيري از تداخل و يا کاهش تداخل بين طرح هاي پيشنهادي و تأسيسات موجود در منطقه، اطلاع از وضعيت تأسيسات مذکور از اهميت بالايي در انجام مطالعات به ويژه در محدوده مناطق شهري برخوردار است؛ از همين رو بررسي موقعيت تأسيسات شامل خطوط آبرساني، نفت و گاز، تلفن، فيبر نوري، فاضلاب و برق از ادارات ذي صلاح استعلام شد.

حافظي خاطر نشان کرد: با توجه به اين که مسير دسترسي مورد نظر از جاده قزوين- بوئين زهرا منشعب و امکان دسترسي به ناحيه مشعلدار را فراهم مي کند و باند کندرو نيز در مجاورت همين محور و در حريم جاده احداث مي شود، اطلاع از برنامه آتي اداره کل راه و شهرسازي استان درخصوص توسعه و يا تعريض محور جاده اي موجود از اهميت قابل توجهي برخوردار بود، از همين رو تمام جلسات بررسي و تصويب طرح با حضور کارشناسان اين اداره کل صورت گرفت.

وي هدف از اجراي اين طرح را ايمن سازي فضاي شهري ناحيه مشعلدار و معبر شرياني اتصال قزوين به ساوه عنوان و بيان کرد: از دستاوردهاي اين طرح مي توان به افزايش ايمني تردد محور قزوين- بوئين زهرا در مجاورت و بافت حاشيه جاده اين ناحيه، نظم بخشي به حرکت هاي سواره رو هنگام ورود به مناطق ياد شده و خروج از آن، کاهش آمار تصادفات و افزايش مطلوبيت و زيست پذيري محيط حاشيه جاده اشاره کرد.

 

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط