چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۰۷

عرشیان اعلام کرد:

ناوگان بنزین‌سوز حمل و نقل شهری با یارانه دولتی دوگانه سوز می‌شوند

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از مصوبه دولت مبنی بر اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروهای بنزین سوز فعال در حوزه حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، آژانس، سرویس مدارس با استفاده از یارانه دولتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به مصوبه دولت مبنی بر اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز فعال در حوزه حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، آژانس و خودروی سرویس مدارس با استفاده از یارانه دولتی، متقاضیان تبدیل خودروی بنزین‌سوز به خودروی دوگانه‌سوز باید در سامانه مربوطه به نشانی www.gcr.niopdc.ir  ثبت نام کنند که این خودروها بعد از تایید اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و در نظر گرفتن اولویت‌های مربوطه، به دوگانه سوز تبدیل می‌شوند.

وی ادامه داد: صرفا خودروهایی که در سامانه جامع سپند (سامانه سرویس مدارس دانش‌آموزی) و سماس (سامانه مدیریت مصرف سوخت) به ثبت رسیده باشند، توسط اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور برای تبدیل شدن به دوگانه سوز مورد تایید قرار خواهند گرفت.

عرشیان اظهار کرد: اجرای این طرح، علاوه بر صرفه جویی و کاهش هزینه‌های بخش حمل و نقل عمومی، از نظر زیست محیطی هم اثر مطلوبی دارد و در کاهش آلاینده‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط