یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۰۶

عرشیان:

دوره آموزشی ویژه بانوان راننده سرویس مدارس برگزار شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از برگزاری دوره آموزشی ویژه بانوان راننده سرویس مدارس توسط سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان گفت: به منظور ارتقای سطح مهارت و دانش رانندگان سرویس مدارس، یک دوره آموزشی با حضور حدود 200 نفر از بانوان سرویس مدارس در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قزوین برگزار شد.

وی اظهار داشت: در این کارگروه آموزشی که با اجرای نمایش با موضوع سرویس مدارس و مسابقه همراه بود، مطالب سودمندی در خصوص روان شناسی برخورد رانندگان سرویس مدارس با دانش آموزان، نقش مهم رانندگان سرویس مدارس در تربیت و آموزش دانش آموزان، آشنایی با قوانین سرویس مدارس، آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی، رفتار رانندگان سرویس مدارس، نحوه سوار و پیاده کردن دانش آموزان و مسئولیت رانندگان در خصوص دانش آموزان توسط اساتید مجرب دانشگاه و عوامل پلیس راهور بیان شد.

عرشیان تاکید کرد: خانواده ها در انتخاب سرویس مدارس باید دقت زیادی داشته باشند، زیرا رفتار و گفتار رانندگان سرویس مدارس تاثیر فراوانی در ضمیر دانش آموزان خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت خدمت رسانی مطلوب به دانش آموزان، از خانواده ­ها خواهشمندیم برای پیشگیری از هر گونه حوادث ناخوشایند از انتخاب سرویس مدارس به صورت مستقیم خودداری و از سرویس مدارسی که تحت نظارت سازمان تاکسیرانی می کنند استفاده فرمایند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی گفت: بر طبق گفته پلیس محترم راهور، بانوان تاکسیران نسبت به آقایان اهتمام بیشتری به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دارند و آمار تصادفات در میان آنان به مراتب کمتر از آقایان می باشد.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته، حدود 1449 دستگاه خودروی سرویس مدارس که 937 نفر آن ها آقایان و 512 نفر آنان بانوان بودند، جا به جایی حدود 15 هزار دانش آموز را بر عهده داشتند.

عرشیان در خاتمه با ذکر این نکته که دوره آموزشی دومین گروه از بانوان راننده سرویس مدارس هفته آینده برگزار می شود، یادآور شد: حضور در این دوره های آموزشی الزامی است و بدون گذراندن این دوره، مجوز نصب برچسب سرویس مدارس توسط سازمان تاکسیرانی برای متقاضیان صادر نخواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط