شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۰۶

عرشیان:

تاکسی امن ترین وسیله ترددهای درون شهری است

اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین، از تحویل 748 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها در سال 1396 توسط تاکسیرانان به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان افزود: سازمان تاکسیرانی دارای واحدی به نام اشیاء گمشده است که تاکسیرانان محترم، تعداد 748 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها را در سال 1396 به این واحد تحویل داده اند.

وی ادامه داد: این اقلام شامل کیف پول، وجه نقد، عینک، عابربانک، کارت ملی، دفترچه بیمه، چتر، لباس، گوشی تلفن همراه، ساعت و ده ها مورد وسایل و اقلام دیگر است

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری خاطرنشان کرد: اشیاء تحویل شده، در انبار واحد اشیاء گمشده به مدت یک سال شرعی نگهداری شده و در صورت تماس یا مراجعه صاحبان اقلام، به آن ها تحویل می گردد.

عرشیان افزود: چنانچه صاحبان این وسایل پس از گذشت یک سال شرعی به سازمان مراجعه نکنند و نشانه ای هم در اشیاء موجود نباشد تا از طریق آن به صاحبش دسترسی پیدا شود، طبق فتوای مراجع عظام، اقلام موجود پس از تنظیم صورت جلسه به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا مطابق صلاحدید این نهاد که تحت نظر ولی فقیه فعالیت می کند، در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از میان این اقلام، تعداد 179 مورد به صاحبان آن ها تحویل شده و 183 فقره کارت شناسایی شامل عابربانک، کارت ملی و شناسنامه تحویل اداره پست گردیده تا برای صاحبان آن ارسال شود.

تعداد 386 مورد باقی مانده نیز که پس از گذشت یک سال شرعی، صاحبان آن ها به سازمان تاکسیرانی مراجعه نکرده اند، به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا در اختیار نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد قرار گیرد.

عرشیان افزود: شهروندانی که اشیاء خود را داخل تاکسی ها جا می گذارند می توانند در ساعت اداری با واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33848 داخلی 1 یا شماره 33848 داخلی 125 تماس حاصل نمایند و مشخصات وسایل جا مانده را با شماره تماس خود به مسوول واحد اشیای گمشده اعلام نمایند تا در صورت پیدا شدن اشیا توسط تاکسیرانان، در سریع ترین زمان ممکن به آنان بازگردانده شود.

وی در مورد گوشی های تلفن همراه که به واحد اشیای گمشده سازمان تحویل داده می‌شود، بیان کرد: صاحبان گوشی های تلفن همراه باید با در دست داشتن کارتن گوشی و یا پوکه سیم کارت به واحد اشیاء گمشده مراجعه نمایند تا در صورت صحت مدارک، گوشی خود را تحویل بگیرند.

عرشیان با ذکر این نکته برخی از گوشی های تلفن همراه به علت این که نیاز به وارد کردن رمز دارند، یافتن صاحبان آن ها را برای سازمان تاکسیرانی مشکل می سازد، بیان کرد: شهروندانی که گوشی تلفن همراه خود را گم می کنند، می توانند با اعلام مفقودی در شورای حل اختلاف، دادسرا و یا دفاتر پیشخوان، موضوع را از طریق قانونی پیگیری نمایند.

وی در خاتمه خاطرنشان ساخت: با توجه به این که حجم و ارزش اشیاء تحویل شده توسط تاکسیرانان به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی حاکی از صداقت، امانتداری، بی نیازی و پاکدستی آنان است، به همشهریان عزیز توصیه می شود که در ترددهای درون شهری خود همواره از تاکسی استفاده نمایند، زیرا تاکسی همچنان امن ترین وسیله سفر و تاکسیران همچنان امین شهروندان گرامی است.

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط