چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۳

عرشیان، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین :

دومین تاکسی اینترنتی شهر قزوین در مرحله دریافت مجوز قرار دارد

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: جلسه کمیته فنی ارزیابی درخواست صدور مجوز تأسیس تاکسی اینترنتی «فر تاکسی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ اسماعیل عرشیان افزود: در سال های اخیر، با ورود فن آوری های جدید در فضای مجازی، خدمات قابل ارائه به شهروندان نیز توسعه یافته و همین امر موجب گرایش روزافزون آنان به استفاده از تاکسی های اینترنتی شده است.

سرپرست سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: با توجه به این موضوع، سیاست سازمان تاکسیرانی بر ورود فن آوری تاکسی اینترنتی به ناوگان سازمان تاکسیرانی و جلوگیری از فعالیت خودروهای اینترنتی غیرمجاز در سطح شهر است تا بتواند خدمات خود را در قالب فناوری های روز دنیا به شهروندان گرامی ارائه دهد.

وی ادامه داد: پیرو تقاضای شرکت کورش تاکسی مبنی بر استفاده از نرم افزار (اپلیکیشن) تاکسی آنلاین (تاکسی اینترنتی)، جلسه کمیته فنی ارزیابی درخواست صدور مجوز تاکسی اینترنتی در سازمان تاکسیرانی تشکیل شد و شرکت کورش تاکسی به معرفی نرم افزار مورد استفاده خود با نام تجاری «فرتاکسی» پرداخت و در این جلسه مقرر گردید پس از رعایت مفاد آیین نامه تایید صلاحیت شرکت های متقاضی مجوز تاکسی اینترنتی مصوب شورای اسلامی شهر قزوین و همچنین پس از انعقاد قرارداد بین کورش تاکسی و شرکت پشتیبانی نرم افزار، مراحل صدور مجوز مربوطه طی گردد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین با اشاره به مزایای استفاده از تاکسی های اینترنتی که از سازمان تاکسیرانی مجوز دریافت می کنند، افزود: تاکسی های اینترنتی تحت نظارت سازمان تاکسیرانی، از نظر ایمنی در سفر، مسائل اخلاقی و اشیا جا مانده در تاکسی بسیار مطمئن و امین شهروندان هستند.

عرشیان در خاتمه تصریح کرد: کمیته فنی ارزیابی درخواست صدور مجوز تاکسی اینترنتی متشکل از نمایندگان استانداری، فرمانداری، شورای شهر و اعضای هیئت مدیره سازمان تاکسیرانی است و پس از دریافت درخواست متقاضیان تاسیس شرکت تاکسی اینترنتی و احراز شرایط لازم، مجوز تاسیس برای آنان صادر خواهد شد.

لازم به یادآوری است که اولین تاکسی اینترنتی بومی تحت نظارت سازمان تاکسیرانی مدتی قبل با نام «تاکسی بادسان» راه اندازی شده و به خاطر خدمت رسانی مطلوب مورد استقبال شهروندان قرار گرفته و شرکت «فرتاکسی» در صورت دریافت مجوز از کمیته ارزیابی، دومین تاکسی اینترنتی بومی شهر قزوین خواهد بود که در این عرصه به فعالیت خواهد پرداخت.

تصاویر مرتبط