شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۲

برنامه‌هاي شهرداري قزوين به مناسبت ايام محرم و صفر 90 تشريح شد

همزمان با ايام سوگواري حضرت امام حسين (ع) شهرداري قزوين برنامه‌ها و اقدامات خاص خود را در راستاي هويت بخشي سيماي بصري، شعائر اسلامي و خدمات رساني به مردم اجرا مي کند.

 

رئيس اداره روابط عمومي شهرداري قزوين گفت: در راستاي تعزيت ايام سوگواري سالار شهيدان آقا اباعبدالله الحسين(ع) و اصاحب آن حضرت در محرم و صفر، سازمان زيباسازي شهرداري با همکاري مناطق سه‌گانه و سازمان‌هاي وابسته شهرداري اقدام به مناسب سازي و سياهپوش کردن سطح شهر و صدور مجوز جهت نصب تبليغات متناسب براي هيأت مذهبي در سطح شهر کرده است.
عليرضا منجم با اظهار اينکه سازمان فرهنگي - ورزشي شهرداري نيز با برپايي نمايشگاه نسيم نينوا به مدت 7 روز در مجموعه سعدالسلطنه و تشکيل ستاد ساماندهي محرم به استقبال اين ايام رفته بود، افزود: برگزاري دومين همايش بزرگ همياران محرم، گردهمايي بزرگ همياران بسيجي محرم در خصوص نظافت شهري، چاپ و توزيع اقلام فرهنگي و لوح فشرده عاشورا، توزيع 2 هزار جلد کتاب آفتاب بر ني، مشارکت در برگزاري مراسم تعزيه در ناحيه چوبيندر و منزل شهيد بابايي، مشارکت در برگزاري همايش شيرخواران حسيني و اعطاي مساعدت‌هاي مالي و اختصاص محيط‌هاي تبليغاتي به هيأت مذهبي از ديگر برنامه‌هاي سازمان فرهنگي - ورزشي شهرداري در اين ايام بوده است.
وي ادامه داد: برگزاري برنامه‌هاي متنوع مذهبي و فرهنگي در گوشه و کنار شهر در اين ايام، مخاطبان بيشتري را به خود جذب خواهد کرد که در زمينه تأمين ايمني شهروندان سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري با تمام توان انساني و تجهيزات کامل و آماده باش کامل 7 ايستگاه و استقرار 7 ماشين ويژه در مسير حرکت دسته هاي عزاداري و استقرار يک گروه عملياتي ثابت در محل تجمع عزاداران به خدمات رساني به شهروندان و عزاداران حسيني خواهد پرداخت.
رئيس اداره روابط عمومي شهرداري قزوين اظهار کرد: مناطق سه‌گانه شهرداري نيز اقدام به لکه گيري و آسفالت مسيرهاي عزاداري به ويژه مسيرهاي که منتهي به محل تجمعات عزاداران مي‌شود کرده است.
منجم افزود: سازمان ترافيک شهرداري نيز با همکاري راهنمايي و رانندگي با تجهيز هيأت عزاداري به امکانات ترافيکي، در مناسب سازي مسيرهاي ترافيکي اهتمام ورزيده است.
وي در پايان نيز گفت: سازمان مديريت پسماندها شهرداري نيز با استقرار 533 نفر پاکبان در منطقه جنوب شهر و 170نفر پاکبان در شمال شهر وبکارگيري 73 خودرو براي جمع آوري ضايعات و توزيع 15هزار عدد کيسه زباله و توزيع 190پايه مخزن در هيات ها و حضور105 نفر ناظر برپاکبانان شهرداري از 11تا 15 آذر ماه به خدمت رساني به عزاداران و هيات ها در کنار امور روزانه اين سازمان اقدام کرده است.
شايان ذکر است؛ سازمان تاکسيراني با افزايش گستهاي نارتي و سازمان اتوبوسراني نيز با اختصاص 100دستگاه اتوبوس ويژه جابجايي عزاداران و هيات مذهبي از شب ششم تا يازدهم محرم اختصاص داده است و نصب پوسترهاي هيات هاي مذهبي در اتوبوس ها از ديگر اقدامات در اين ماه است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط