دوشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۰

عرشیان:

دور دوم ثبت نام گروهی تاکسیرانان متقاضی تغییر رنگ تاکسی های نارنجی به زرد آغاز شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از آغاز دور دوم ثبت نام گروهی تاکسیرانان متقاضی تغییر رنگ تاکسی های نارنجی به زرد پس از دو سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به دستورالعمل های سال 1385 و هم زمان با سهمیه بندی سوخت، به منظور ساماندهی خودروهای سواری شخصی شاغل در آژانس های تاکسی تلفنی و استفاده آنان از کارت سوخت، این خودروها تبدیل به تاکسی نارنجی شدند و بدین ترتیب حدود 1300 دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسیرانی قزوین افزوده شد.

وی ادامه داد: به پاس جبران زحمات رانندگان تاکسی های نارنجی، بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمان تاکسیرانی، این گونه تاکسی ها با شرط داشتن سابقه 12 سال فعالیت در آژانس های تاکسی تلفنی یا خطوط به شرط نوسازی یا اسقاط سهمی از یک دستگاه تاکسی فرسوده و خروج آن از ناوگان تاکسیرانی، می توانند به تاکسی زرد تغییر رنگ یافته و مانند تاکسی های گردشی قادر به فعالیت در هر نقطه از سطح شهر خواهند بود. در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت خودرو، هر سه نفر متقاضی، یک خودروی نارنجی و یا هر چهار نفر یک خودروی زرد اسقاط می کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: با توجه به ثبت نام حدود 300 نفر متقاضی در تیر ماه سال 1398، 160 نفر حائز شرایط تغییر رنگ بودند که نسبت به تغییر رنگ از نارنجی به زرد اقدام کردند. لذا با توجه به مراجعات فراوان رانندگان خودروهای نارنجی، دور دوم ثبت نام از تاریخ 8 تا 13 خرداد سال جاری آغاز شده و تمام تاکسیرانان که از سال 1388 به قبل وارد ناوگان تاکسیرانی شده اند می توانند در صورت داشتن شرایط به حوزه برنامه ریزی سازمان مراجعه و ثبت نام نمایند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: داشتن 12 سال سابقه فعالیت با تاکسی نارنجی و تحویل حواله اسقاط یا نوسازی یک دستگاه تاکسی فرسوده از جمله شرایط تغییر رنگ تاکسی های نارنجی به زرد است. قابل ذکر است سابقه گردشی قبل از سال 1390 نیز جزو سنوات فرد محاسبه می شود.

عرشیان خاطرنشان کرد: با توجه به این که طرح تغییر رنگ به منظور افزایش درآمد رانندگان و افزایش ارزش تاکسی انجام می شود، در سال آینده نیز این سیاست ادامه خواهد یافت و ثبت نام جدید از طریق پیامک به اطلاع رانندگان واجد شرایط رسانده خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: کمیته تغییر رنگ متشکل از نمایندگان استانداری، فرمانداری، تاکسیرانان و سازمان تاکسیرانی است که تقاضاهای رسیده را مورد بررسی قرار می دهند.

تصاویر مرتبط