یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۰۲

عرشیان:

نرخ جدید کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر و بار درون شهری در سال 1400 اجرایی شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از اجرایی شدن نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر درون شهری (تاکسی ها و وانت بارها) در سال 1400 با 30 درصد افزایش به طور میانگین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: سرانجام پس از پنج ماه بحث و بررسی و برگزاری نشست های تخصصی کارشناسی، با مصوبه شورای اسلامی شهر و تأیید فرمانداری، افزایش نرخ کرایۀ ناوگان تاکسیرانی قزوین در سال 1400 شامل تاکسی های خطی، گردشی، آژانسی و وانت بارها در تمامی مسیرها و خطوط نسبت به سال گذشته، با 30 درصد افزایش به طور میانگین اجرایی شد.

وی ادامه داد: برچسب نرخ کرایه های جدید بین رانندگان تاکسی توزیع شده و تمامی رانندگان تاکسی مکلف به نصب آن در سمت راست شیشه جلوی تاکسی هستند تا برای مسافرین قابل دید باشد. رانندگان محترم تاکسی برای دریافت نرخ نامه های جدید می توانند به مسئولین خطوط و نیروهای گشت و بازرسی مستقر در شهر مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: طبق بررسی های به عمل آمده، نرخ تورم قطعات یدکی خودرو و اقلام مرتبط با حوزه حمل و نقل بیش از 60 درصد است که بر همین اساس باید نرخ کرایه ها نیز همگام با نرخ تورم به میزان 60 درصد افزایش می یافت اما بنا به ملاحظاتی، پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی در شورای اسلامی شهر، فرمانداری و استانداری، سرانجام افزایش 30 درصدی نرخ کرایه مسافر و بار درون شهری به تصویب رسید که از اول خرداد ماه سال جاری به اجرا درآمد.

وی یادآور شد: رانندگان تاکسی از بام تا شام و در گرما و سرما به خدمت رسانی به شهروندان مشغولند و با توجه به این که از سختی های شغل این عزیزان به خوبی اطلاع داریم می دانیم که افزایش نرخ کرایه ها به هیچ وجه پوشش دهنده هزینه ها و جوابگوی مخارج معیشت آنان نیست. بنابراین در تلاش هستیم با اختصاص امور رفاهی نظیر ارائه ملزومات یدکی خودرو به نرخ دولتی به نوعی جبران کنده زحمات این عزیزان باشیم و پیگیری ها در این زمینه توسط سازمان تاکسیرانی همچنان ادامه دارد.

عرشیان در خاتمه گفت: شهروندان در صورت مشاهدۀ هر گونه تخلف در خصوص دریافت نرخ کرایه می­توانند شکایات خود را به طور حضوری با نیروهای گشت و بازرسی حمل و نقل عمومی مستقر در سطح شهر، سامانه پیامکی 30007133، سامانه ارتباط مردمی سازمان تاکسیرانی (سامت) به شماره 33839 و سامانه ارتباطات مردمی 137 مطرح کنند. بدیهی است که گزارش های ارائه شده قابل طرح در هیئت انضباطی بوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

پایان پیام

تصاویر مرتبط