یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

وثوق نیا مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین:

تحویل 483 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها توسط تاکسیرانان امانتدار به سازمان تاکسیرانی در سال 1402

وثوق نیا مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از تحویل 483 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها در سال 1402 توسط تاکسیرانان امین و شرافتمند به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین، وثوق نیا افزود: سازمان تاکسیرانی دارای واحدی به نام اشیاء گمشده است که تاکسیرانان محترم که همواره الگوی امانتداری و پاکدستی در جامعه هستند، تعداد 483 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها را در سال 1402 به این واحد تحویل داده اند.

 

وی ادامه داد: این اقلام شامل: کیف پول، وجه نقد، عینک، عابربانک، کارت ملی، دفترچه بیمه، چتر، لباس، گوشی تلفن همراه، ساعت و ده ها مورد وسایل و اقلام دیگر است و اشیاء تحویل شده، در انبار واحد اشیاء گمشده به مدت یک سال شرعی نگهداری شده و در صورت تماس یا مراجعه صاحبان اقلام، به آن ها تحویل می گردد.

 

وثوق نیا گفت: چنانچه صاحبان این وسایل پس از گذشت یک سال شرعی به سازمان مراجعه نکنند و نشانه ای هم در اشیاء موجود نباشد تا از طریق آن به صاحبش دسترسی پیدا شود، طبق فتوای مراجع عظام، اقلام موجود پس از تنظیم صورت جلسه به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا مطابق صلاحدید این نهاد که تحت نظر ولی فقیه فعالیت می کند در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

 

وی تصریح کرد: از میان این اقلام، تعداد 217 مورد به صاحبان آن ها تحویل شده و 62 فقره کارت شناسایی شامل: عابربانک، کارت ملی و شناسنامه تحویل اداره پست و اداره ثبت احوال گردیده تا برای صاحبان آن  ها ارسال شود.

 

موارد باقی مانده نیز که پس از گذشت یک سال شرعی، صاحبان آن ها به سازمان تاکسیرانی مراجعه نکرده اند و هیچ گونه نشانه ای برای شناسایی صاحبان آن ها وجود ندارد، به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا در اختیار نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد قرار گیرد.

 

وثوق نیا افزود: شهروندانی که اشیاء خود را داخل تاکسی ها جا می گذارند می توانند در ساعت اداری با واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33848000 داخلی 1 یا شماره 33848000 داخلی 125 تماس حاصل نمایند و مشخصات وسایل جا مانده را با شماره تماس خود به مسئول واحد اشیاء گمشده اعلام نمایند تا در صورت پیدا شدن اشیاء توسط تاکسیرانان، در سریع ترین زمان ممکن اشیاء به آنان بازگردانده شود.

 

وی در خاتمه خاطرنشان ساخت: با توجه به این که حجم و ارزش اشیاء تحویل شده توسط تاکسیرانان به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی حاکی از صداقت، امانتداری، بی نیازی و پاکدستی آنان است، به همشهریان عزیز توصیه می شود که در ترددهای درون شهری خود همواره از تاکسی استفاده نمایند، زیرا تاکسی همچنان امن ترین وسیله سفر و تاکسیران همچنان امین شهروندان گرامی است.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط