پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۳

به مناسبت ایام سوگواری حسینی،

تعدادی از تاکسیرانان و کارکنان سازمان تاکسیرانی نذر اهدای خون به جا آوردند

محمدرضا وثوق نیا سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از نذر اهدای خون تعدادی از تاکسیرانان و کارکنان سازمان تاکسیرانی به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و یاران باوفایشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، وثوق نیا افزود: با توجه به ایام سوگواری حسینی، حدود چهل نفر از کارکنان و تاکسیرانان ناوگان سازمان تاکسیرانی با حضور در سازمان انتقال خون، نذر اهدای خون به جا آوردند.

وی ادامه داد: تاکسیرانان در میان مشاغل گوناگون بیشترین ارتباط چهره به چهره را با شهروندان دارند و به عنوان سفیران فرهنگی شهر محسوب می شوند، با این حرکت فرهنگی ارادت خود به سید و سالار شهیدان و یاران باوفایشان را به نمایش درآوردند.

وثوق نیا تأکید کرد: با توجه به این که مسئله اهدای خون یک ضرورت اجتماعی است، نذر اهدای خون در ایام محرم و صفر می تواند اقدام فرهنگی بسیار خوبی برای تامین نیازهای خونی شهر باشد، زیرا فرد اهدا کننده، با اهدای خون خود هم جان یک نفر را نجات می دهد و هم خون خود را نذر امام حسین (ع) می کند.

سرپرست سازمان تاکسیرانی یادآور شد: گر چه نیاز به خون در برخی بیماران مانند مبتلایان تالاسمی یک نیاز دائم و مستمر است اما بیماران بسیاری، مانند افراد تصادفی به خون احتیاج پیدا می‌کنند که نباید آنها را فراموش کرد. امید است شهروندان عزیز هم با تأسی از این حرکت فرهنگی تاکسیرانان در ایام سوگواری برای نذر اهدای خون به نیت سید و سالار شهیدان در پایگاه های انتقال خون حاضر شوند.

وثوق نیا در خاتمه گفت: با توجه به این که اکثر شهروندان در روز تاسوعا و عاشورا برای اهدای خون در سازمان انتقال خون حضور به هم می رسانند و بعد از این ایام نذر اهدای خون کاهش می یابد، با هماهنگی با مسئولین سازمان انتقال خون برای حفظ و افزایش موجودی ذخایر خون شهری، روز سوم شهریور برای اهدای خون تاکسیرانان و کارکنان سازمان تاکسیرانی در نظر گرفته شد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط