چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

در سه ماه نخست سال جاری صورت گرفت؛

تحویل 110 مورد اشیای جامانده در تاکسی‌ها توسط تاکسیرانان

سرپرست سازمان تاکسیرانی از تحویل 110 مورد اشیای جامانده در تاکسی ها در سه ماه نخست سال 1401 توسط تاکسیرانان به واحد اشیای گمشده این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین، محمدرضا وثوق نیا اظهار کرد: سازمان تاکسیرانی دارای واحدی به نام اشیای گمشده است و تاکسیرانان که همواره الگوی امانتداری و پاکدستی در جامعه هستند، تعداد 110 مورد اشیای جامانده در تاکسی ها را در سه ماه نخست سال 1401 به این واحد تحویل داده اند.

او ادامه داد: این اقلام شامل؛ کیف پول، وجه نقد، عینک، کارت عابربانک، کارت ملی، دفترچه بیمه، چتر، لباس، گوشی تلفن همراه، ساعت و ده‌ها مورد وسایل و اقلام دیگر است و اشیای تحویل شده، در انبار واحد اشیای گمشده به مدت یک سال شرعی نگهداری شده و در صورت تماس یا مراجعه صاحبان اقلام، به آن‌ها تحویل می‌شود.

وثوق نیا گفت: چنانچه صاحبان این وسایل پس از گذشت یک سال شرعی به سازمان مراجعه نکنند و نشانه ای هم در اشیای موجود نباشد تا از طریق آن به صاحبش دسترسی پیدا شود، طبق فتوای مراجع عظام، اقلام موجود پس از تنظیم صورتجلسه به کمیته امداد امام خمینی(ره) تحویل می شود تا مطابق صلاحدید این نهاد که تحت نظر ولی فقیه فعالیت می کند در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

او تصریح کرد: از میان این اقلام، تعداد 47 مورد به صاحبان آنها تحویل شده و 14 فقره کارت شناسایی شامل؛ کارت عابربانک، کارت ملی و شناسنامه تحویل اداره پست و اداره ثبت احوال شده تا برای صاحبان آنها ارسال شود.

این مسئول بیان کرد: موارد باقیمانده نیز که پس از گذشت یک سال شرعی، صاحبان آنها به سازمان تاکسیرانی مراجعه نکرده اند و هیچ گونه نشانه ای برای شناسایی صاحبان آن ها وجود ندارد، به کمیته امداد امام خمینی(ره) تحویل می شود تا در اختیار نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد قرار گیرد.

وثوق نیا افزود: شهروندانی که اشیای خود را داخل تاکسی‌ها جا می گذارند می توانند در ساعت اداری با واحد اشیای گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33848 داخلی 1 یا شماره 33848 داخلی 125 تماس برقرار بگیرند و مشخصات وسایل جامانده و شماره تماس خود به مسئول واحد اشیای گمشده اعلام کنند تا در صورت پیدا شدن اشیا توسط تاکسیرانان، در سریع ترین زمان ممکن اشیا به آنان بازگردانده شود.

او در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حجم و ارزش اشیا تحویل‌شده توسط تاکسیرانان به واحد اشیای گمشده سازمان تاکسیرانی حاکی از صداقت، امانتداری، بی‌نیازی و پاکدستی آنان است، به همشهریان توصیه می شود که در ترددهای درون‌شهری خود همواره از تاکسی استفاده کنند، زیرا تاکسی همچنان امن ترین وسیله سفر و تاکسیران همچنان امین شهروندان است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط