سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۲/۲۴

عرشیان:

با ثبت نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گاز سوز، به متقاضیان تبدیل خودروی بنزینی به دوگانه سوز، تسهیلات بانکی پرداخت می شود

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان تبدیل خودروی بنزینی به دوگانه سوز با ثبت نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: بنا بر اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران، صاحبان خودروهای حمل و نقل عمومی (بار و مسافر) با ثبت نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز می توانند تا سقف دو و نیم میلیون تومان از تسهیلات بانکی برخوردار شوند.

وی ادامه داد: متقاضیان هنگام ثبت نام، گزینه وام را در سایت www.irngv.ir فعال نموده و سپس مشخصات شخصی و خودروی خود را وارد کنند. پس از مراحل ثبت نام، بر اساس نوبت بندی، از طریق مسئولین این سایت با متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی تماس گرفته خواهد شد تا نسبت به تبدیل خودروی خود از بنزینی به دوگانه سوخت اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در خصوص مزایای سوخت سی ان جی تصریح کرد: سوخت سی ان جی علاوه بر این که در مقایسه با بنزین، مقرون به صرفه تر است، دارای آلایندگی کمتری است و با محیط زیست نیز سازگاری بیشتری دارد، به همین خاطر از آن با عنوان سوخت پاک یاد می شود.

عرشیان با ذکر این نکته که سازمان تاکسیرانی قزوین جزو سازمان های پبشتاز در استفاده از سوخت سی ان جی در کشور است اضافه کرد: سازمان تاکسیرانی دارای 8 جایگاه سوخت سی ان جی در سطح شهر است که روزانه بیش از 15 هزار خودرو و تاکسی از این جایگاه ها سوخت مورد نیاز خود را تامین می کنند که همین مسئله نقش مهمی در کاهش مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا در شهر قزوین دارد.

وی خاطرنشان کرد: ناوگان سازمان تاکسیرانی قزوین دارای 3723 دستگاه تاکسی است که از این تعداد، 3612 دستگاه دوگانه سوز و تنها 111 دستگاه تک سوز می باشند.

عرشیان ادامه داد: در حال حاضر، تعداد 1576 دستگاه خودروی حمل بار سبک از سازمان تاکسیرانی مجوز دریافت نموده و زیر نظر این سازمان مشغول فعالیت می باشند که از این تعداد، 774 دستگاه دوگانه سوز هستند.

وی در خاتمه اظهار داشت: صاحبان تاکسی ها و خودروهای حمل بار سبک بنزینی در صورت تمایل از استفاده از تسهیلات بانکی تبدیل خودرو به سوخت سی ان جی، در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز ثبت نام نموده و با وارد کردن مشخصات خودروی خود، در نوبت دریافت تسهیلات بانکی قرار گیرند.

 پایان پیام

تصاویر مرتبط